M_O
Szeregowy

Na czym grać?

sob 17 lut, 2018

Obój, klarnet czy Akai Ewi? Jestem po SM 1. stopnia na klawiszach, gram "domowo". Wymyśliłam sobie, że nauczę się grać na jakimś dętym. Zastanawiałam się pomiędzy obojem a klarnetem, ale wczoraj wypatrzyłam Akai. Co byście doradzili?

green
Szeregowy

Re: Na czym grać?

pn 09 kwie, 2018

Tak naprawdę, dobór instrumentu dętego zależy od paru czynników. Powinnaś przede wszystkim zastanowić się jaki rodzaj muzyki chciałabyś grać na dęciaku. Najlepiej poszukać sobie nawet na Youtube różne nagrania różnych instrumentów dętych i posłuchać którego brzmienie najbardziej ci się podoba. Druga sprawa to dobór instrumentu do twoich możliwości i predyspozycji fizycznych. Z tych trzech które wymieniałaś to powiem tak. klarnet jako instrument pojedynczo stroikowy jest na pewno dużo łatwiejszy niż obój. Obój jako instrument dęty podwójnostroikowy jest dość trudny choć brzmienie ma przepiękne (przynajmniej dla mnie). Akai Ewi... trudno to nazwać instrumentem dętym, jest to elektroniczny kontroler dmuchany. Zagrasz na nim praktycznie od razu, ale jest to tylko elektroniczna podróbka prawdziwego dęciaka, która nawet namiastką żywego instrumentu dętego moim zdaniem nie jest. Ktoś kto gra na tym ustrojstwie nawet nie może o sobie powiedzieć do końca, że gra na dęciaku Minusem Ewi jako kontrolera jest też to, że efekt brzmieniowy uzależniony jest od jakości modułu brzmieniowego, jakim dysponujesz. :) Musisz brać też pod uwagę, że nauka na prawdzowym instrumencie dętym nie daje od razu takich efektów jak np. na pianinie. Nad dźwiękiem trzeba pracować przez bardzo długi czas, żeby przypominał to co słyszysz na różnych nagraniach.

Orest54
Szeregowy

Re: Na czym grać?

wt 17 kwie, 2018

Wiele osób szuka jakiegoś naprawdę dobrego producenta dekoracji do mieszkań. Polecam takim osobom wejść sobie na http://benmar.com.pl/dekorajca.html i zapoznać się z listą firm, która się własnie tam znajduje.

Wróć do „Instrumenty dęte”