Mariapeczek90
Szeregowy

Prosze o rade w sprawie keyboardu dla dziecka,ktore od roku uczy sie grac

czw 15 cze, 2017

Witam! Syn ma 8 lat,jego wielka pasja jest pianino. Bardzo chcialabym kupic mu prawdziwe piano,ale coz... Wiadomo. Na keyboard jestem w stanie wydac do 700zl. Teraz mial taki syntezator(?)mk cos tam,najtanszy,bo myslalam ze znudzi sie moze. Po roku nauki zdal z wyroznieniem egzamin i dalej chce to kontynuowac. Tylko naprawde nie wiem co mu kupic. Przejrzalam forum.piszecie duzo o yamaha. Ale prosze o jakis konkretny model. Jezeli bylby wart to nawet dalabym ciut wiecej!Chodzi o to zeby dzwiek odzwierciedlal prawdziwe pianino. Bede wdzieczna za konkrety

Kamil
Sierżant

Re: Prosze o rade w sprawie keyboardu dla dziecka,ktore od roku uczy sie grac

pt 16 cze, 2017

Jeżeli pianino jest tym instrumentem, który jest marzeniem dziecka, to nie ma co robić mu krzywdy i na siłę kupować następny keyboard. Za 700 zł i tak nic rewelacyjnego się nie kupi, tak więc moja rada. Przemęczyć się jeszcze miesiąc czy dwa na tym co ma by nie zapomniał grać, dozbierać jeszcze kilka stówek i kupić pianino. Nawet najtańsze budżetowe pianino cyfrowe będzie lepsze niż niejeden keyboard.

Grabcio
Sierżant

Re: Prosze o rade w sprawie keyboardu dla dziecka,ktore od roku uczy sie grac

pt 16 cze, 2017

Zdecydowanie popieram zdanie Kamila, nawet najtańsze budżetowe pianino będzie lepsze do nauki nawet od najdroższego keyboardu. To są dwie różne klawiatury i do nauki zdecydowanie powinna być klawiatura ważona, gdzie dziecko będzie mogło prawidłowo kształtować technikę gry. Jak ciężko od razu wysupłać większą kasę jednorazowo, zawsze można w kredyt wziąć. Teraz bardzo często na allegro jest z zerowym oprocentowaniem, a już za ok. 1600 zł można kupić całkiem dobry instrument np: cdp-130 Casio, który do ćwiczenia spokojnie wystarczy.

Wróć do „Keyboardy”