mistral
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: ndz 11 cze, 2017

Pianino cyfrowe dla osoby grającej (5000 zł?)

ndz 11 cze, 2017

Witajcie,

Planuję zakup pianina cyfrowego i mam w tej kwestii spory dylemat.
Całe życie grałem na akustyku. W dzieciństwie brałem też lekcje, także wszystkie nawyki, jakie posiadam zostały wypracowane na pianinie akustycznym.

Aktualnie planuję powrócić do gry (lekcje z nauczycielem) i planuję w związku z tym zakup pianina cyfrowego. Niestety ze względu na miejsce zamieszkania, nie mam możliwości posiadania akustyka.

Generalnie 2 dni w tygodniu (weekend) mam dostęp do akustyka w domu rodzinnym, przez pozostałe 5 dni będę miał dostęp tylko do planowanego pianina cyfrowego.

No i właśnie... prosiłbym o porady - co kupić? Jeżeli chodzi o brzmienie, jestem raczej zdecydowane na Kawai. Gram głównie klasykę i brzmienie Kawai mi bardzo odpowiada. Kwestia zasadnicza to budżet - mógłbym na instrument przeznaczyć 5000 zł, jednak czytałem, że różnica np. pomiędzy Kawai KDP90, a Kawai CN27 nie jest duża i w gruncie rzeczy, na "dobrą" klawiaturę trzeba by już wydać 7000 zł, czyli np. Kawai CA17.

Bardzo prosiłbym Was o komentarza i doradztwo.

Pozdrawiam!

cyfrowiec
Kapral
Posty: 18
Rejestracja: śr 12 kwie, 2017

Re: Pianino cyfrowe dla osoby grającej (5000 zł?)

śr 14 cze, 2017

To jaka jest różnica pomiędzy wymienionymi modelami musisz sam zweryfikować. Dla jednego będzie to znacząco odczuwalne dla drugiego nie. Ty skoro jesteś przyzwyczajony do akustyka to z pewnością odczujesz różnicę, ale nie jest wcale powiedziane że na tej droższej będzie Ci się znacznie lepiej grało. Ja bym na Twoim miejscu porównał sobie klawiatury też innych marek.

Grabcio
Sierżant
Posty: 84
Rejestracja: śr 27 sty, 2016

Re: Pianino cyfrowe dla osoby grającej (5000 zł?)

pt 30 cze, 2017

Ograj sobie jeszcze jakiegoś np: rolanda, bo też w tym budżecie jest kilka ciekawych a jeżeli byś chciał wyjść trochę poza zakładany budżet to najwyższy model z serii celviano ap700 jest świetnie brzmiącym pianinem.

Wróć do „Pianina i pianina cyfrowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości