odelia
Szeregowy

Szukam keyboardu - proszę o radę

pt 09 cze, 2017

Moja córka po 3 latach wypisała się ze szkoły muzycznej. Grała na akordeonie, także podstawy grania ma.
Ogólnie rzecz polega na tym, że mimo tego, że nie chciała chodzić do szkoły muzycznej (problem z dojazdami, brak czasu, zajęcia źle ustawione, monotonne przygotowywanie się do egzaminów, straciła pasję), to zamiłowanie do muzyki ma. Odkąd wypisała się całymi dniami gra na keyboardzie, jest samoukiem, potrafi po kilka godzin siedzieć i coś tam grać. Problem polega na tym, że keyboard, który mamy jest kiepski, kosztował chyba z 200 zł, więc brzmienie jego pozostawia wiele do życzenia.
Chciałabym więc prosić o radę co wybrać. Córka nie będzie u nikogo lekcji pobierać, amatorskie granie bardziej ją kręci. Nie wiem czy nie znudzi jej się to zajęcie, trochę boję się inwestować, ale możliwe, że nie, bo do szkoły muzycznej zapisałam ją dlatego, że bez przerwy grała, już wtedy miała umiejętność grania utworów ze słuchu, bez nut (fakt, że nic szczególnie skomplikowanego).
Bardzo bym prosiła o wszelkie sugestie.

Staszek33
Szeregowy

Re: Szukam keyboardu - proszę o radę

ndz 11 cze, 2017

Witam! Ale Ci zazdroszczę, gdyby moje dzieci lub wnuki miały taki zapał do grania, to bym im gwiazdkę z nieba sprawił. W domu stoi Casio 61 klawiszy i Tyros 4 i kupa wzmacniaczy i kolumn różnej maści i traktują to tylko jako zbędny mebel i kupę gratów.
Ale z praktyki powiem Ci, kup jej porządny sprzęt, czyli kibord o dobrym brzmieniu instrumentów i porządnymi podkładami, bo przy zabawkach szybko się znudzi i zrazi do grania, a potem ciężko do tego wrócić.
Niestety, porządne brzmienia i podkłady są zarezerwowane dla potężnych firm, Yamacha Korg itd. Zrozumiałem to jak kupiłem Torysa i chciałem sprawdzić czy jest zamontowana dodatkowa pamięć Flesz, po odkręceniu zauważyłem 12 numerów patentowych, wiadomo, brzmienia instrumentów, style i bóg wie co tam jeszcze opatentowali. Dla tego na przykład Casio nigdy nie zagra tak jak Tyros, lub inne markowe firmy, bo tego nie da się już przeskoczyć, niestety kto pierwszy silniejszy ten lepszy.
Jeżeli chorujesz na niedobór kasy, tak jak większość, to kup jej coś używanego ale lepszego i porównaj to na Yutubie z innym instrumentem i wybierz ten najlepiej brzmiący, gdzie Sax jest saxsem, trąbka trąbką, skrzypce skrzypcami, akordeon akordeonem, a nie jakimiś piszczałkami, po prostu uderzaj w flagowca, one zawsze będą w cenie, a to zawsze łatwiej sprzedać, niż zabawkę wyrzucić.
Pozdrawiam.

narodowiec
Szeregowy

pn 12 cze, 2017

Wszytko zależy od kasy, bo to wokół niej wszystko się kręci. Brzmienie jest ważne, nawet bardzo ważne, bo im lepiej instrument brzmi, tym większa przyjemność z grania. Natomiast nie ma co porównywać brzmień flagowych instrumentów, które nawet używane kosztują po kilka tysięcy złotych z najprostszymi keyboardami za kilka set złotych. Napisz ile możesz wydać, to dopiero będzie można coś Ci zaproponować.

Staszek33
Szeregowy

wt 13 cze, 2017

Jeżeli coś nie brzmi tak jak powinno, i wcześniej czy później będzie się z tego nie zadowolonym, to po co to kupować. Kupując samochód wydajesz kilkadziesiąt tysięcy i na dodatek cały czas w niego inwestujesz, a po dziesięciu latach wypadało by się go pozbyć.
Jeżeli dobry instrument ma służyć tylko w domu a nie do orania, to przeżyje Ciebie i jeszcze zostanie wnukom i pełna satysfakcja z brzmienia i przyjemności grania.

cyfrowiec
Szeregowy

śr 14 cze, 2017

odelia, określ budżet to będzie wiadomo na jaki możesz sobie nowy a jaki używany instrument pozwolić.

Wróć do „Keyboardy”