Beatit
Kapral
Posty: 19
Rejestracja: wt 03 sty, 2017

Perkusista najmądrzejszym członkiem zespołu?

ndz 15 kwie, 2018

Nowe badania przeprowadzone w Sztokholmie przez naukowców z Karolinska Institutet https://ki.se/start, zadają kłam wszystkim złośliwym dowcipom o perkusistach! Przeprowadzono badania na grupie bębniarzy. Pierwsze zadanie polegało na zagraniu kilku różnych rytmów. Następnie do rozwiązania był 60- zadaniowy test na inteligencję. Okazało się, że większość perkusistów https://www.beatit.tv/zestawienie-beatit-10-najbardziej-niedocenianych-perkusistow-pop/ rozwiązuje problemy szybciej od innych ludzi. Warto też dodać, że muzycy z najlepszymi wynikami, to również ci przodujący w grze na instrumencie.

Naukowo ustalono też, że bębniarz https://www.beatit.tv/harry-miree-koles-co-za-bebniarz/, który utrzymuje stały rytm, ma bardziej wyczulony słuch. O dziwo, wykazano też, że kontakt z rytmem ma wpływ na poprawny zgryz.

Natomiast naukowcy z Uniwersytetu w Oxfordziehttp://www.ox.ac.uk/ przebadali perkusistów pod kątem aktywności grupowej. Stwierdzono, że podczas wspólnego grania znacznie wzrasta w tej grupie poziom zrelaksowania i odporności na ból.

Tekst źródłowy: https://www.beatit.tv/czy-perkusisci-to-najmadrzejsi-czlonkowie-zespolow/
BeatIt
Portal perkusyjny
www.beatit.tv
info@beatit.tv

Wróć do „Perkusje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości