jaromir13
Szeregowy

W szkole czy samemu w domu?

pt 05 lut, 2016

Witajcie. Chciałbym rozpocząć naukę gry na gitarze elektrycznej. Czy warto iść do szkoły muzycznej czy może uczyć się samemu w domu? Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? Poradźcie proszę.
autoas24.pl - najlepsze części do samochodu

Dexter1674
Szeregowy

Re: W szkole czy samemu w domu?

śr 17 lut, 2016

Lepiej do szkoły muzycznej. Przynajmniej ktoś nauczy Cię techniki grania, a przy samodzielnej nauce to wiadomo - różnie bywa. Naoglądasz się wideo poradników na YT, a w necie jest sporo niekoniecznie dobrych muzycznie "magików".

niniwoj
Szeregowy

śr 08 cze, 2016

Jezeli chce zacząć naukę grania na gitarze to musze zacząć od jakieś konkretnej czy mogę od razu wybrać jaki rodzaj gitary chce?

nowy67
Szeregowy

śr 17 sie, 2016

Z tym, ze na poczatku musi byc klasyk albo akustyk to tylko mit. Zacznij na jakiej chcesz, potem nie ma duzego problemu, zeby sie przestawic ;) A co do szkoly albo grania samemu to... na pewno lekcje u kogos sa niezbedne na pcozatku,. Do niektorych rzeczy, ktore ktos moze pokazac od razu, niektorzy sami po prostu nie dojda. Ja chcialem grac jazz szukajac materialow w necie i niestety powiem, ze wizyta na lekcji u gitarzysty, po godzinie bardziej otworzyla glowe niz wertowanie kolejnych materialow, ktore tylko poglebialy frustracje :P

linkin152
Szeregowy

ndz 26 mar, 2017

Jeżeli ktoś ma dobry słuch, poczucie rytmu, i jakieś pojęcie o nutach to wg mnie można samemu nauczyć się gry na gitarze obojętnie czy klasycznej czy elektrycznej. Przy gitarze elektrycznej może pojawić się problem z obsługą wzmacniacza ale można to ogarnąć przy założeniu że ktoś się tym interesuje i zgłębia temat. Bardzo dobre do nauki są songbook'i z serii Play It Like It Is wydawane w USA i inne tego typu książeczki. Ja nauczyłem się grać i ustawiać wzmacniacz na utworach Joe Satrainiego, który jest aktualnym mistrzem w obsłudze i technice gry na gitarze na 101 sposobów. Każdy znajdzie coś dla siebie od klasyki po wymiatające solówki. Mam w domu trochę songbooków , mogę sprzedać w dobrej cenie ( info: linkin152@wp.pl ). Bardzo pomocne jest również słuchanie muzyki gitarowej i zapamiętywanie melodii innych artystów, oraz bardzo żmudna (zależy od osoby) nauka dźwięków na gryfie po to żeby podczas gry widzieć jakie dźwięki gramy a na gitarze jest to o tyle trudne że one się powtarzają w różnych miejscach i trzeba się orientować w pionie i poziomie czego nie ma np. na pianinie, ale dla chcącego nic trudnego. Pozdro

marta110110
Szeregowy

sob 08 kwie, 2017

Przepraszam, że tak zupełnie nie na temat, ale dopiero co założyłam tu konto i nie mogę znaleźć funkcji dodawania postów :( Czy ktoś mógłby napisać jak to zrobić? Chciałabym zadać pytanie na temat studia muzycznego, ale nie domowego. Zamierzam zaprojektować takie studio (usługówka-II rok architektury) i chciałabym się dowiedzieć o więcej szczegółów na ten temat.

piotrek
Szeregowy

czw 21 gru, 2017

Jak jest dobra szkoła muzyczna, to nauczy wszystkiego. Jak się ktoś chce uczyć sam w domu, to nie zawsze ten proces zakończy się powodzeniem - przyjdzie Ci zagrać coś, o czym nie masz zielonego pojęcia i pojawia się problem, bo czegoś nie rozumiesz, nie umiesz lub nie znasz jakiegoś tajemniczego chwytu.

Hor111
Szeregowy

sob 13 sty, 2018

ja jestem samoukiem :D

garrett
Major

ndz 18 mar, 2018

Mozna uczyć się w domu, ale skorzystać z kilku lekcji u jakiegoś korepetytora. Ja uczyłem sie zupełnie sam i nie żałuję, choć zacząłem dość późno i było ciężko. Dobre sa też te poradniki
http://swiat-gitary.pl/
https://muzyczny.pl/poradniki.html

gitarka
Szeregowy

pt 13 kwie, 2018

Ja obecnie ucze się w domu, jestem ciekawa co z tego wyjdzie :)

Wróć do „Gitary elektryczne”