pocus
Szeregowy

niedrogi keyboard na chałtury do grania ze styli i "z r

czw 26 lut, 2015

Witajcie. Chcę kupić niedrogi a dobry keyboard do grania wesel ze styli, ale też żeby można było zagrać na nim z ręki na żywo z zespołem. Co byście polecili do 2-2,5 tysięcy?

przemo7892
Szeregowy

czw 26 lut, 2015

Ja bym polecał ci następujące instrumenty do 2,5 tyś.
Korg pa 50
Korg pa 500 (na olx ceny są do 2,5 tyś zł)
Yamaha psr 1500

pocus
Szeregowy

sob 07 mar, 2015

Myślę o rolandzie bk-3. Podoba mi się, że odtwarza też mp3, podobno też wycina wokal z oryginałów. Napiszcie jakie są różnice między bk3 a bk5. Różnica w cenie 1000zł przekłada się na możliwości i brzmienie bk5?

tuning090
Kapral

ndz 08 mar, 2015

Ja co prawda na Rolandach się nie znam zbytnio ale ta cała seria BK jakoś się mi nie podoba. polecam keyboardy,które wymienił kolega powyżej :) Choć w tej cenie dostaniesz też PSRS700, a jak ciu dołożysz to s710 i ja bym raczej wybrał coś z Yamahy,bo Korg Pa500 fajny sprzęt,ale ma awaryjne wyświetlacze,i joysticki

biancoo
Sierżant

ndz 08 mar, 2015

Roland Va 7 choć już dość stary ale gdyby udało się kupić ideał to powala wszystkie te powyższe klawisze. Obsługa aranżera może nastręczyć pewnych trudności, ale jak się dobrze poustawia, to gra się bardzo wygodnie. Fill można wrzucać stopką.
Polecam:
www.chomikuj.pl/superwyklady
Folder Super wykłady. Rewelacyjne wykłady mądre i prowadzone z humorem.

jacek
Szeregowy

ndz 08 mar, 2015

witam mam fajną yamahę psr s900 z wyposażeniem za 3200 zł super na imprezy jak coś to pisz na jacek@zespol-primex.pl

pocus
Szeregowy

pn 09 mar, 2015

W grę wchodzą tylko 3 modele rolanda bk 3, gw 8 i prelude v2. Każdy mogę kupić do 2tys. Poradźcie proszę który wybrać i jakie są różnice w tych modelach

Dur-Moll
Szeregowy

czw 30 kwie, 2015

Oczywiście mówimy o używanych modelach, bo nowy to tylko droższa zabawka. Ewentualnie dorzuć z tysiaka i szukaj coś z PSRek. Rolanda serii bk, bym sobie odpuścił ze względu na panel menu. Jest po prostu strasznie nieporęcznie cokolwiek zmienić podczas grania. Z używanych celował bym w niezszarganego Tyrosa 2, tyle że takiego niezszarganego ciężko trafić, bo model już ładnych parę lat na rynku jest a weselnicy go uwielbiają.

gsob65
Szeregowy

Re: niedrogi keyboard na chałtury do grania ze styli i "z r

wt 25 sie, 2015

Co sądzicie ,Państwo, o keyboardzie Yamaha PSR S750? Jak on się ma w stosunku do Tyros 2? Zamierzam za pół roku kupić któryś z nich. Będę wtenczas dysponował kwotą ok . 4000- 4500 PLN

sanmateo915
Szeregowy

wt 29 wrz, 2015

Witam ;)
Bardzo dobrym instrumentem na chałtury jest korg pa50 czy juz w tej chwili można znaleźć pa500 uzywana .Bardzo dużo zespołów używa tego Typu instrumentu i naprawdę mówie szczerze brzmią śiwetnie.
ładnie grajacy jest również solton ms 50 troche starszy model ale za to na dziewki typu akordeon saksofon czy jakieś trabki poprostu przebija dużo modeli ;)
pozdrawiam.

sobiraj
Szeregowy

pt 15 lip, 2016

Odświeżę trochę temat, bo też szukam funkcjonalnego klawisza na chałturki. Głównie sam ogrywam imprezę lub z wokalistką, dla tego klawisz musi dać radę. Obecnie ma psr-1500, ale czas na coś nowszego. Dobrze by klawisz miał też możliwość odtwarzania mp3.

oliwer
Plutonowy

pt 15 lip, 2016

psr-1500, bardzo fajny klawisz ja kiedyś też na nim imprezki ogrywałem, ale na dzisiejsze czasy potrzeba czegoś mocniejszego. Oblukaj sobie nowe aranżery z serii MZ-X. Cena ich nie jest zbyt przerażająca, a naprawdę fajne, dobrze rozbudowane instrumenty. Na imprezki super sprzęt, który nie tylko świetnie brzmi (gitarki są w nich rewelacyjne), ale i ma bardzo dobrze porobione style fabryczne, które oczywiście można pod siebie edytować. Są one przede wszystkim wyraziste i selektywne.

sobiraj
Szeregowy

pn 18 lip, 2016

hmm, ale to casio więc raczej tej marki nie biorę pod uwagę

oliwer
Plutonowy

wt 19 lip, 2016

A szkoda, bo przecież nikt nie karze Ci od razu lecieć i kupować. Zaproponowałam tylko byś sobie je zobaczył i przetestował. Wiem, że ciężko zmienia się markę z którą jesteśmy zżyci. Większość z nas tak się przywiązuje, że niechętnie to robi, ale nieraz naprawdę warto. Poza tym po co tak się ograniczać i zawężać swój wybór. Yamahe już znasz, mają kolejnych mnóstwo nowych modeli który jeden od drugiego tak naprawdę niewiele się różni. Tutaj jest zupełnie nowy instrument z nowymi możliwościami i dla samego porównania warto go sobie zobaczyć.

sobiraj
Szeregowy

wt 19 lip, 2016

no tak, ale wole coś z yamahy, ewentualnie rolanda, choć bardziej yamaha mi podchodzi, a 4 kółka na casio wydać to jest dla mnie niedoprzełknięcia

Kamil
Sierżant

wt 19 lip, 2016

sobiraj, to Ty jak wiele osób masz po prostu zwyczajną alergię na samą nazwę casio, a to rzeczywiście mocno zawęża możliwość dokonania wyboru. W ciągu ostatnich 2-3 lat, casio przeszło reinkarnację i wypuściło kilka bardzo dobrych instrumentów, a zwłaszcza nowe stage piana zasługują na szczególną uwagę. MZ-x jest z kolei nowym aranżerem, który spokojnie może konkurować z yamahą, korgiem czy rolandem w tej półki cenowej. Wszystko to jest kwestią pewnego wyważenia i oceny w stosunku do ceny, co za daną kwotę otrzymujemy. Najlepszym rozwiązaniem jest niewątpliwie osobiste przetestowanie i porównanie instrumentów. Natomiast odbieranie sobie tej możliwości i mówienie nie dla samego nie jest błędnym kierunkiem.

podk
Szeregowy

sob 10 wrz, 2016

Tylko i wyłącznie korg pa 500 - można dostać juz za ok 2 tys zł
i do tego odpowiednie style -przy okazji polecam swoje:
https://www.youtube.com/user/andrzejpodk777/videos
korg pa500

sobiraj
Szeregowy

pn 19 wrz, 2016

parę dni temu byłem w sklepie i rzeczywiście trochę pochopnie tego kaśka oceniłem, ale

Kamil
Sierżant

pn 19 wrz, 2016

nie stresuj się, nie ty pierwszy i nie ty ostatni ten sam błąd robi większość. Nie widzieli, nie słyszeli, nie mówiąc żeby grali, a wyroki zaoczne z uprawomocnieniem się natychmiastowym ferują nagminnie. Ten mz-x jest naprawdę warty zobaczenia aranżerem, bo z nowych instrumentów z okolic 4k wiele ciekawych pozycji nie ma, chyba że jakieś używane.

mateusz257
Szeregowy

śr 09 sie, 2017

troche nie w temacie ale nie wiecie może jak przywraca sie korga pa 500 do ustawien fabrycznych?

Wróć do „Keyboardy”