Eunji
Szeregowy

POMOCY!! BARDZO WAŻBE

czw 16 mar, 2017

:placze: dopiero co zaznajamiam sie z keyboardem, wiec mam pytanie: wiadomo ze nuty literowe to C D E F G A H ale niestety jedna literka ma kilka klawiszy, w sensie zalozmy ze C to 5 klawisze i skad wiecie na ktory nacisnac, gdy w nutach literowych do piosenki jest napisane "C"? Na polskich stronach jest znosnie bo wtedy wszystko jest oznaczone kolorami, ale na zagranicznych juz nie i nie wiem jak np chce zagrac piosenke, i dane slowo to klawisz C, ale no kurcze który :( błagam o pomoc

Karlo
Kapral

Re: POMOCY!! BARDZO WAŻBE

sob 18 mar, 2017

Nie wiem o co chodzi Ci z tymi kolorami, ale czarne klawisze są tak poustawiane, że wiadomo gdzie jest C. Przed każdą dwójką czarnych masz dźwięk c, c1, c2 itd. Proponuję zaznajomić się z notacją nutową a nie literową. Znajomość dźwięków na pięciolinii znacznie ułatwi Ci naukę. Ewentualnie jakiś keyboard edukacyjny z systemem lekcji.

GandA
Szeregowy

pn 20 mar, 2017

Domyślam się że chodzi o powtarzającą się w każdej oktawie sekwencje, i o ile na stronach poświęconych muzyce itp, jest to zazwyczaj zapis np: CDEFGAH cdefgah c1d2e3f4g5a6h7 itd, to na stronach gdzie ludzie wymieniają się literowymi zapisami nut, oktawy wyróżnione są jedynie kolorami, więc gdy tego zabraknie i kolor jest jednakowy nie można rozróżnić która litera odpowiada której oktawie i nucie. Niestety nie wiem co Ci doradzić, może poszukaj stron gdzie materiał będzie czytelny, lub trenuj gre ze słuchu :) pozdrawiam

tiger
Szeregowy

śr 12 kwie, 2017

Jeżeli rozczytujesz znany kawałek, to chyba słyszysz czy dany dźwięk np: C jest w górnym rejestrze czy dolnym. Problem może być wtedy, gdy masz taki zapis literowy do kawałka, którego nigdy nie słyszałeś. Najrozsądniejsza i jedyna słuszna rada, to ucz się zapisu nutowego, nie jest to wcale trudne i unikniesz tego typu problemów.

Wróć do „Keyboardy”