Brezlej
Szeregowy

Pomoc w dobrze sprzętu dla ambitnego nowicjusza

pt 24 lut, 2017

Witam

Chciałbym prosić o pomoc w doborze odpowiedniego sprzęcicha.
Może po kolei.
Interesuje mnie sprzęt nowy, raczej mam małe zaufanie do używanych.
Cenowo nie chciałbym przekroczyć sumy 1000zł .

Jestem totalnym nowicjuszem. Kiedyś coś tam plumkałem czy u kolegi czy gdzieś gdzie było pianino ale nigdy nie miałem takiego sprzętu na tyle długo u siebie w domu żeby móc się nauczyć czegoś podstawowego.
Do tematu powróciłem po tym jak się rozegrałem w aplikacji Piano Tiles 2. Wiadomo że tam się tylko ciapie palcami i trzeba mieć raczej refleks niż słuch, ale to mnie trochę zmotywowało żeby się odchamić i spróbować zrobić coś kreatywnego w życiu ;)

Kuzyn poleca mi kupić klawiaturę MIDI ale mnie nie do końca przekonuje podpinanie pod komputer i programowanie i bawienie się w jakieś pady itd.

Na pewno chciałbym aby wybrany sprzęt miał opcje nauki gry, podświetlane klawisze i żeby można było wgrywać te całe Midy ,które potem mi będą wyświetlać jakie klawisze mam wciskać zeby odegrać przeboj który tam wgram [mam nadzieję że jest coś takiego :) ]
Powiedzmy że cieszyło by mnie na początek nawet takie klepanie jak w filmiku poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=X1ynXZ_ECIs

Oczywiście docelowo to marzyło by mi się dojść do chociaż podstaw takiego grania jak na tym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=nGWrkq2 ... F80AAAB471

Nie boję się rozbudowanych sprzętów ,bo sporo pracuję na komputerze to i z elektroniką melodyjną sobie poradzę :)

Z góry bardzo serdecznie dziekuję za pomoc :)
Pozdrawiam
Rafał (lat 31)

Grabcio
Sierżant

Re: Pomoc w dobrze sprzętu dla ambitnego nowicjusza

sob 25 lut, 2017

Osobiście nie do końca jestem zwolennikiem podświetlanych klawiszy zwłaszcza dla 31 latka, ale jeżeli Ci na nich zależy to w tym budżecie rozsądnym będzie model LK-260 Casio. Do tego jest to keyboard z dynamiczną klawiaturą, funkcją lekcji i ma złącze usb-midi, jak byś chciał podpiąć instrument pod kompa i pobawić się jakimiś programami muzycznymi.

Brezlej
Szeregowy

sob 25 lut, 2017

Grabcio pisze: zwłaszcza dla 31 latka, ale jeżeli Ci na nich zależy

Tzn dla tej bariery wiekowej przewidziano inny tryb nauki ?
Nie no pytam ,bo nie siedzę aż tak głęboko w temacie ,a ostatni model jaki widziałem u znajomego (starszego ode mnie) ,to Casio LK-280 i znajomy pokazał mi możliwości takiego sprzętu spośród których właśnie była nauka przy podświetlanych klawiszach i uznałem że jak na te czasy i mój wiek ,to chyba będzie najprzystępniejsza metoda....raczej nie zamierzam edukować się muzycznie inaczej niż poprzez poradniki, tutoriale i lekcje dostępne w internecie, youtubach itp
Tak czy inaczej propozycja jest bliska modelowi mojego znajomego...czyli coś w ten deseń :)

Grabcio
Sierżant

ndz 26 lut, 2017

Wyraziłem tylko swoją opinię i ani nie mówię, że to dobre ani że złe, choć pewno mnie raczej by to tylko rozpraszało jak by mi coś pod palcami migało. Tryb nauki w każdym wieku jest podobny i trzeba zwyczajnie zacząć, a te LK280 jak najbardziej może być, nawet ciut lepszy od tego co ja zapodałem, ale i wychodzi trochę poza Twój budżet, a chyba tysiaka nie chciałeś przekraczać.

Brezlej
Szeregowy

ndz 26 lut, 2017

Jeżeli jest zdecydowanie lepszy ,to postaram się "uciułać" te dwie stówy więcej

Ok...to czas zaplanowac budżet...i jak najszybciej uzbierać żądaną kwotę

PS: to jeszcze pytanie na marginesie....jak nie podświetlane klawisze ,to co ?
Tak przeglądając temat ,to jeszcze widzę że są programy tak jak na filmiku poniżej....to jest bardziej dedykowane do nauki czy to tylko doskonałe narzędzie żeby zagrać ....wszystko ?

https://www.youtube.com/watch?v=0dkxoPRuvus

Nie ukrywam ,że marzyło by mi się zagrać kiedyś chociaż tak ten utwór....albo i lepiej :)

Grabcio
Sierżant

pn 27 lut, 2017

Model LK280 jest bardziej rozbudowany i ma kilka rzeczy przydatnych które warto mieć, a których chyba LK260 niestety nie ma, m.in. slot na kartę sd gdzie możesz sobie wszystko zapisywać i arpeggiator, który jest bardzo fajną funkcją pozwalającą na automatyczne odtwarzanie zapętlonych fraz. Z tych budżetowych keyboardów, które nie mają z kolei podświetlonej klawiatury, a warte są zainteresowania zobacz sobie ctk-4400.

Kamil
Sierżant

pn 27 lut, 2017

Brezlej moi uczniowie, oczywiście Ci bardziej zdolniejsi, taki poziom osiągają mniej więcej po ok. 2 latach nauki. Zauważ tylko, że ten utwór co podałeś w linku w tej aranżacji wychodzi delikatnie za 5 oktaw. Więc może lepiej kupić keyboard z 76 klawiszami, np: model wk-240, tyle że on jest bez podświetlanych klawiszy, a najlepiej jak chcesz grać bardziej ambitne rzeczy to zastanów się od razu nad pianinem.

Brezlej
Szeregowy

pn 27 lut, 2017

Dzięki Wam wielkie za pomoc :)

Wróć do „Keyboardy”