Gitary - portal dla gitarzystów
instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum Strona Główna instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum
Twoje muzyczne forum :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o propozycję jakiegoś Keybordu
Autor Wiadomość
Bażant2008
Szeregowy

Wysłany: Wto 24 Mar, 2009   Proszę o propozycję jakiegoś Keybordu

Jestem nowy na forum więc pragnę wszystkich serdecznie powitać :> Bardzo bym prosił o propozycję keya do takiego typowo domowego grania. Kilka lat temu przez pół roku miałem w domu Rolanda EM-10 na którym sobie amatorsko ćwiczyłem, ale kumplowi się o nim przypomniało i skończyło się :] Potem pogrywałem na gitarze, lecz teraz mam wielką ochotę na klawisz;)
Mówię oczywiście o używanym sprzęcie, nie ma być to jakiś super wyjadacz, którego ¾ możliwości i tak bym nie wykorzystał, ale też nie jakiś taki super podstawowy jak dla dzieci :rolleyes:
Górną granicą na sprzęt jest 1000zł, proszę o wszelakie propozycję, linki z allego też były by mile widziane.
Pozdrawiam. :)
Ostatnio zmieniony przez Bażant2008 Wto 24 Mar, 2009, w całości zmieniany 1 raz  

vet13 
Marszałek
Opętany Klawiszowiec

Wysłany: Wto 24 Mar, 2009   

Ja polecam Yamahę PSR-630 lub 640, albo PSR-730 lub 740, tyle że do PSR-740 trzeba troche dołożyc.

jjgarcia
Porucznik

Wysłany: Wto 24 Mar, 2009   

Ostatnio bawiłem się Rolandem E15 i ogólnie do zaakceptowania ale na keyboardach się nie znam :rotfl:

totommy 
Szeregowy

Wysłany: Sro 25 Mar, 2009   

Ostatnio za tę kwotę nabyłem używaną Yamahę psr-550
Na razie mam ją niewiele ponad tydzień i takie na gorąco przemyślenia:

zalety:
- barwy - całkiem przyzwoite jak na tę klasę klawisza (niektóre XG są takie same jak np. w Rolandzie em-2000)
- przyzwoite style
- sequencer 16 trackowy
- stacja dyskietek
- przyzwoite wbudowane głośniki

wady:
- polifonia 32 głosy - przy pełnym akompaniamencie + 2 głosy na raz - klawisz zaczyna z leksza wymiękać (np. jak puszcza się midasy bardziej wyczesane to bez wyłączenia ścieżki, jakiejś solówki nie pogramy)
- wyświetlacz trochę kiepskawy - trzeba idealnie tylko pod jednym kątem na niego patrzeć żeby coś widzieć

to tyle na gorąco

pozdro

vet13 
Marszałek
Opętany Klawiszowiec

Wysłany: Sro 25 Mar, 2009   

totommy napisał/a:
niektóre XG są takie same jak np. w Rolandzie em-2000

No bo Rolanyd nie posiadają brzmień XG, tylko GM i GM2 (czasami).

totommy 
Szeregowy

Wysłany: Czw 26 Mar, 2009   

vet13 napisał/a:

No bo Rolanyd nie posiadają brzmień XG, tylko GM i GM2 (czasami).

Czyli to, że i w psr-550 i w rolandzie em-2000 istnieją tak samo nazywające się i właściwie tak samo brzmiące barwy to czysty przypadek ? (np. Goblin, Atmosphere itd)

Em-2000 ma chyba coś takiego jak XG lite (o ile się nie mylę)

vet13 
Marszałek
Opętany Klawiszowiec

totommy napisał/a:
Czyli to, że i w psr-550 i w rolandzie em-2000 istnieją tak samo nazywające się i właściwie tak samo brzmiące barwy to czysty przypadek ? (np. Goblin, Atmosphere itd)

To nie jest przypadek, nawet Korg Oasys ma takie brzmienia jak PSR-550, tylko że z XG, np.: Bass&Lead, ale preset ma już zupełnie inne.

totommy napisał/a:
XG lite

XG Lite, to jest trochę więcej jak brzmień GM, a troche mniej jak brzmień XG.

totommy 
Szeregowy

Czyli niektóre Rolandy jednak mają brzmienia XG tylko w nie pełnym zakresie

vet13 
Marszałek
Opętany Klawiszowiec

Nie wiem, chyba te stare, ale kilka, tak jak EM-2000, skoro tak mówisz, ale te nowsze mają brzmienia GM, czyli 256 brzmień.

totommy 
Szeregowy

e-80 jest jeszcze kompatybilny z GM2/ GS/ XG Lite ale te najnowsze może już nie...http://rolandpolska.pl/e-80
...ale robi się już OT więc nie ma co już dalej na temat XG rozprawiać... ;)

vet13 
Marszałek
Opętany Klawiszowiec

totommy napisał/a:
...ale robi się już OT więc nie ma co już dalej na temat XG rozprawiać...

No w zasadzie, ale przynajmniej się czegos dowiesz więcej ;)

Tak na zakończenie, tego tematu, to GM2, to jest ukrojona wersja GM. GM2 posiada 128 brzmiń, czyli połowę mniej niż GM. Brzmień GS Yamahy nie posiadają.

szymekdan 
Porucznik

Powracając do tematu mogę zaproponować QS300, którego wartość kształtuje się na poziomie 1000-1300zł, zdaża się często taniej.
To instrumencik z drugiej połowy lat 90-tych, posiada brzmienia XG, możliwość ich modyfikacji, filtry itd., podobnie jak w syntezatorach z tego okresu.
Instrument posiada sprawny sekwencer 16 ścieżkowy + osobne ścieżki dla podkładu idp., polifonia 32 głosy.
Wbudowano 128 fabrycznych podkładów + 128 do pełnej edycji dla użytkownika.
Pamięć instrumentu to około 100 000 nut do dyspozycji dla max 10 utworów, które można przechowywać w jednym momencie w pamięci. Dla chcącego nic trudnego, można sobie nieźle pograć.
Wszelkie wypociny można nagrywać na dyskietki i wbrew pozorom sporo się na nich mieści!
Oczywiście jest komplet potrzebnych gniazd audio/MIDI więc można instrument podłączać do innych instrumentów czy do komputera bez większych problemów. Można też ładować midy za pośrednictwem dyskietki do pamięci instrumentu i później tam je edytować, poprawiać itd...
Za 1000zł naprawdę zabawka na wiele tygodni. Dodam, że instrument chociaż mało popularny ale chwalony przez swoich posiadaczy.
Niestety, nie jest to typowy keyboard, nie ma wbudowanych głośników. Bez dobrych słuchawek lub zestawu wzmacniacza i kolumn głośnikowych niczego nie usłyszysz. Ten instrument był projektowany dla profesjonalistów, chociaż dzisiaj może to wywoływać uśmiech na twarzach muzyków... no ale to ma kosztować 1000zł a nie 10 000zł.
Metalowa, wytrzymała obudowa to dodakowy plus tego instrumentu. Wytrzyma spokojnie wiele "hautur".
Za 1000zł zdecydowanie POLECAM... zresztą innego nie znam :rotfl:

qs300 
Podporucznik

vet13 napisał/a:
Tak na zakończenie, tego tematu, to GM2, to jest ukrojona wersja GM. GM2 posiada 128 brzmiń, czyli połowę mniej niż GM. Brzmień GS Yamahy nie posiadają.

I tu się mylisz, gdyż QS300 posiada brzmienia GS.
Ostatnio zmieniony przez qs300 Czw 26 Mar, 2009, w całości zmieniany 1 raz  

vet13 
Marszałek
Opętany Klawiszowiec

qs300 napisał/a:

No to jako jeden z nielicznych, ale w końcu mało się o tym instrumencie wie i słyszy, jak na nim nie zagrasz, to się w zasadzie nic o nim nie dowiesz.

szymekdan 
Porucznik

Wysłany: Sob 28 Mar, 2009   

vet13 napisał/a:
qs300 napisał/a:

No to jako jeden z nielicznych, ale w końcu mało się o tym instrumencie wie i słyszy, jak na nim nie zagrasz, to się w zasadzie nic o nim nie dowiesz.

ja na nim zagrałem, trochę go poznałem i powiem, że fabryczne podkłady raczej nie wchodzą w grę jeśli chodzi o dzisiejsze "hautury". Co innego jeśli klawisz trafi w ręce pracowitego klawiszowca, który potrafi tworzyć nowe podkłady i robić z nich użytek. Nawet w Internecie jest trochę do ściągnięcia. Nie dalej jak wczoraj ściągnąłem sobie z "chomika" kilka ciekawych rzeczy na QS300 i nikt mi nie wmówi, że QS to historia.
Co do brzmień to nie mam porównania, chyba że z tym co słyszę w radio :rotfl: ale...
... QS300 ma duże możliwości modyfikacji brzmienia, można łączyć do 4 brzmień fabrycznych w jedno, modyfikować je indywidualnie w różny sposób więc... za 1000-1200zł jest to zdecydowanie sprzęt godny polecenia!
Jeśli ktoś ma pojęcie o programach do edycji dźwięku, masteringu itp. to sprawa wygląda już naprawdę poważnie. Jeśli ktoś dysponuje kwotą około 1000zł i chce w miarę dobry sprzęt to ja zdecydowanie polecam ten klawisz i nie będziecie zawiedzeni! :tak:

Odpowiedz do tematu