Sklep muzyczny z gitarami
instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum Strona Główna instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum
Twoje muzyczne forum :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie pianino elektryczne wybrać?Pomocy!
Autor Wiadomość
bzyk
Szeregowy

Wysłany: Pią 31 Paź, 2008   Jakie pianino elektryczne wybrać?Pomocy!

Jestem pierwszy raz na forum ,więc witam wszystkich serdecznie :> .Niedawno zacząłem się uczyć gry na pianinie i chciałbym kupić sobie pianino elektryczne łączące funkcje keyboardu.Oczywiście najważniejsza jest klawiatura młoteczkowa 88 dobrze wyważonych klawiszy,ale jak już zdecydowałem się na p. elektryczne to dobrze jakby miało trochę funkcji keyboardowych :> Zastanawiam się pomiędzy modelami:

yamaha dgx 630
casio cdp 100
casio cdp 200r
casio px ???

Mogę wydać do ok. 2500zł
Nie jestem pewien który z nich wybrać,więc bardzo proszę o pomoc :> Może proponujecie jakiś inny model-z góry dziękuję i pozdrawiam.

vet13 
Marszałek
Opętany Klawiszowiec

Wysłany: Pią 31 Paź, 2008   

Ja bym się rozejżał za czymś takim, Casio może trochę plastikowo brzmieć, jak to Casio :morda:

Zastanów się nad tym:

Yamaha YDP-140
Korg SP250 WS
Korg SP250 SB
Yamaha P-85
Korg SP200

Arnold 
Pułkownik
chałturnik-akrobata

Wysłany: Pią 31 Paź, 2008   

DGX 630, ewentualnie któreś wymienione przez vet13, ale one chyba nie mają aranżera, bo to typowe stage piana.

bzyk
Szeregowy

Wysłany: Nie 02 Lis, 2008   

Dzięki za propozycje,ostatecznie trudno mi się zdecydować-byłem w kilku sklepach i większość z tych pian elektr. obgrałem ,ale nie wiem czy lepiej żeby klawiatura była tzw.scaled hammer action,czy graded hammer standard(jaka jest różnica?). Nie jestem doświadczony,więc trudno mi stwierdzić,która będzie dla mnie lepsza. Chcę tylko żeby była jak najbardziej zbliżona do normalnego piana. Większość poleca mi właśnie yamahę dgx 630(chociaż chodzi trochę lekko),ale ostatnio usłyszałem ,że w casio cdp 100 klawiatura jest taka sama i nie warto przepłacać. Mimo że jestem początkujący to chcę wybrać coś trafionego, żebym nie musiał za rok kupować nowego.W casio jest więcej funkcji ,ale yamaha to yamaha i lepiej brzmi :>Proszę-pomóżcie mi podjąć ostateczną decyzję.Z góry dzięki :>

vet13 
Marszałek
Opętany Klawiszowiec

Wysłany: Nie 02 Lis, 2008   

Najbardziej zbliżoną do pianina klawiturę mają te Stage Piana, które wymieniłem wyżej. DGX'a nie ma co kupować, bo on ma tylko zbliżoną klawiaturę do tej z pianina. Jak Ci bardzo zależy na brzmieniu pianina, to rozważaj nad tym:

Yamaha YDP-100
Yamaha P-85

Odpowiedz do tematu