bzyk
Szeregowy

Jakie pianino elektryczne wybrać?Pomocy!

pt 31 paź, 2008

Jestem pierwszy raz na forum ,więc witam wszystkich serdecznie :> .Niedawno zacząłem się uczyć gry na pianinie i chciałbym kupić sobie pianino elektryczne łączące funkcje keyboardu.Oczywiście najważniejsza jest klawiatura młoteczkowa 88 dobrze wyważonych klawiszy,ale jak już zdecydowałem się na p. elektryczne to dobrze jakby miało trochę funkcji keyboardowych :> Zastanawiam się pomiędzy modelami:

yamaha dgx 630
casio cdp 100
casio cdp 200r
casio px ???

Mogę wydać do ok. 2500zł
Nie jestem pewien który z nich wybrać,więc bardzo proszę o pomoc :> Może proponujecie jakiś inny model-z góry dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
vet13
Marszałek

pt 31 paź, 2008

Ja bym się rozejżał za czymś takim, Casio może trochę plastikowo brzmieć, jak to Casio :morda:

Zastanów się nad tym:

Yamaha YDP-140
Korg SP250 WS
Korg SP250 SB
Yamaha P-85
Korg SP200
Kawai CA97, Fender Jazz Bass American Standard, Fender Mark Hoppus Bass

Arnold
Pułkownik

pt 31 paź, 2008

DGX 630, ewentualnie któreś wymienione przez vet13, ale one chyba nie mają aranżera, bo to typowe stage piana.
PSR-S900 sprzedana => PSR-S910

bzyk
Szeregowy

ndz 02 lis, 2008

Dzięki za propozycje,ostatecznie trudno mi się zdecydować-byłem w kilku sklepach i większość z tych pian elektr. obgrałem ,ale nie wiem czy lepiej żeby klawiatura była tzw.scaled hammer action,czy graded hammer standard(jaka jest różnica?). Nie jestem doświadczony,więc trudno mi stwierdzić,która będzie dla mnie lepsza. Chcę tylko żeby była jak najbardziej zbliżona do normalnego piana. Większość poleca mi właśnie yamahę dgx 630(chociaż chodzi trochę lekko),ale ostatnio usłyszałem ,że w casio cdp 100 klawiatura jest taka sama i nie warto przepłacać. Mimo że jestem początkujący to chcę wybrać coś trafionego, żebym nie musiał za rok kupować nowego.W casio jest więcej funkcji ,ale yamaha to yamaha i lepiej brzmi :>Proszę-pomóżcie mi podjąć ostateczną decyzję.Z góry dzięki :>

Awatar użytkownika
vet13
Marszałek

ndz 02 lis, 2008

Najbardziej zbliżoną do pianina klawiturę mają te Stage Piana, które wymieniłem wyżej. DGX'a nie ma co kupować, bo on ma tylko zbliżoną klawiaturę do tej z pianina. Jak Ci bardzo zależy na brzmieniu pianina, to rozważaj nad tym:

Yamaha YDP-100
Yamaha P-85
Kawai CA97, Fender Jazz Bass American Standard, Fender Mark Hoppus Bass

Wróć do „Klawisze - keyboardy, syntezatory i stage piana”