Promocja książek
instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum Strona Główna instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum
Twoje muzyczne forum :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Yamaha S500 czy Korg PA 50?
Autor Wiadomość
abrakadabra
Szeregowy

Wysłany: Sro 17 Wrz, 2008   Yamaha S500 czy Korg PA 50?

Cześć, chciałbym kupić klawisze do 2500 zł. Nie wiem jednak co wybrać - wygląda na to, że w tym przedziale cenowym nie ma zbyt wielkiego wyboru.
Ze względu na cenę grę wchodzą takie instrumenty:
- YAMAHA: DGX-630, DGX-S500, DGX-S550 (? - co do tego ostatniego nie jestem pewien)
- ROLAND: EXR-5s,EXR E2,GW-8
- KORG: PA-50

Ostatnio sporo o nich czytałem, miałem też okazję pograć chwilę na S500. Nasłuchałem się też sporo w internecie i moje wnioski są takie:
- Rolandy brzmią całkiem "płasko"
- Yamaha S500 ma ładne, żywe brzmienia, zwłaszcza tzw. Live!, Cool!, Sweet! (cokolwiek by to nie miało znaczyć)
- Korg - brzmieniowo chyba coś pomiędzy Rolandem a Yamahą, chyba duże możliwości modyfikacji barw

W tym momencie skłaniałbym się do wyboru: Yamaha S-500 / Korg PA-50. Co byście wybrali z powyższej listy oraz:
- czy to dobry moment na kupno instrumentu, podobno ceny lecą dość mocno w dół - może lepiej się wstrzymać 2-3 miesiące?
- czy warto kupować S500, nie jest to przypadkiem model przestarzały? może poczekać na S550? ogólnie brzmienia s500 (przynajmniej te główne) całkiem mi się podobają
- co myślicie o DGX-630? warto w ogóle o czymś takim myśleć?
- warto kupić przez internet?
- interesuje mnie również jakiekolwiek porównanie, zwłaszcza S500 z PA50 (lub z innym interesującym instrumentem)

Na koniec dodam, że nie zależy mi na super akompaniamentach. Najważniejsze są w sumie barwy (zwłaszcza podstawowe) - najczęściej gram bez akompaniamentu, nawet bez podziału klawiatury, ewentualnie z nałożeniem dwóch barw na siebie. Mam też złe doświadczenie z klawiszami w moim starym Casio CTK731 (wiem, to inna epoka :) ) i chciałbym, żeby klawiatura była bardziej wytrzymała. Opcja syntezy - może być, ale nie jestem zagorzałym fanatykiem kilkugodzinnej pracy nad dźwiękiem, raczej wystarczy mi zbiór kilku dobrych podstawowych barw.

Cóż, to na razie tyle... dużo się rozpisałem, mam nadzieję, że ktoś przeczytał do końca.
Dzięki za wszelką pomoc!

szymex 
Sierżant

Wysłany: Sro 17 Wrz, 2008   

Z tego co kojarze to S500 przestarzały nie jest bo wyszedł chyba w 2007 r ale... Yamaha ma sporo bajerów własnie typy style, brzmienia i rózne tam grzebanie zmienianie tego i tamtego w nich ale klawiature wate. Mysle ze w Korgu ta klawiatura moze byc juz lepsza (tak przypuszcza bo nie gralem na tym modelu nigdy). Sam pod koniec zeszlego roku kupowalem nowy instrument i wtedy postawiłem na bajery i szczerze mowiac troche tego załuje...

Co do płaskiego brzmnienia Korga to słyszales go internecie czy na zywo? Czasem jakos nagrania robi swoje wiec lepiej sprawdzic sobie oba instrumenty w sklepie.

Ja w tej chwili mam Yamaha PSR-S900 i tu mozliwosci do barw jest multum zmiana parametrow, wgrywanie nowych bezposrednio ze strony Yamahy(wyjscie sieciowe, brzmienia niestety platne) lub przez USB, które tez znajduje sie w instrumencie. Z tego co wiem w S500 jest to samo.

Podsumowujac najlepiej jesli sprawdzisz oba instrumenty na zywo, porownasz brzmienie i dokonasz wyboru ;)

Arnold 
Pułkownik
chałturnik-akrobata

Wysłany: Sro 17 Wrz, 2008   

szymex napisał/a:
Z tego co kojarze to S500 przestarzały nie jest bo wyszedł chyba w 2007 r

Wyszedł w 2006 roku, w 2007 wyszły S700 i S900.

Ja też mam S900 :) Ale wracając do tematu:

Akurat Korg Pa 50 uchodzi za najmniej udany model Korga. Głównie dlatego, że jest produkowany w Chinach. Uchodzi za bardzo awaryjny, klawisze są od nowości żółte, klawiatura woła o pomstę do nieba, klawisze latają na boki, farba schodzi z obudowy, zasilacze się palą, wyświetlacze psują, OS się zawiesza itd. itp. To wszystko można wyczytać w necie i nie są to pojedyncze przypadki.

S500... raczej warto poczekać na S550, bo sporo zmienili, jest więcej barw, stylów, więcej efektów, 16-śladowy sekwencer (w S500 6-śladowy), itd., natomiast dalej brakuje mi w niej takich rzeczy jak pokrętło modulation, funkcja MONO (portamento) i innych

Yamahy z serii DGX - coś pomiędzy stage piano a keyboardem...

Rolandy EXR - raczej nie warto, chociażby ze względu na dyskietki no i nie jest to już najświeższe brzmienie.

Roland GW-8 - bardzo fajny sprzęt. Brzmieniowo uważam najlepszy z wymienionych. Dobre próbki, dobre przetworniki, super klawiatura. Style takie sobie, ale skoro masz ich nie używać...

Do czego klawisz ma być używany? Chałtury czy granie w domu?

abrakadabra
Szeregowy

Wysłany: Czw 18 Wrz, 2008   

Arnold napisał/a:

(...)

Yamahy z serii DGX - coś pomiędzy stage piano a keyboardem...

(...)

Roland GW-8 - bardzo fajny sprzęt. Brzmieniowo uważam najlepszy z wymienionych. Dobre próbki, dobre przetworniki, super klawiatura. Style takie sobie, ale skoro masz ich nie używać...

Do czego klawisz ma być używany? Chałtury czy granie w domu?

Nie wiem co to chałtura, więc pewnie nie do tego. ;)
W zasadzie używam go raczej do gry dla siebie, w domu.
Może zatem warto zastanowić się nad DGX-630 lub GW-8? Przyznam, że Yamaha s500 przypadła mi do gustu, ale musiałbym zagrać na dwóch pozostałych - wiadomo, że nie zawsze w internecie można usłyszeć jakość instrumentu. Swoją drogą ciekawe jaka będzie cena S550?

Czy DGX-630 to dobry wybór? Jak się na tym gra? Niby klawiatura młoteczkowa, ale czy w połączeniu z keyboardem to dobre rozwiązanie (przyznam szczerze, że przez moment rozważałem zakup stage piana ze względu na dorbą klawiaturę i to, że nie potrzebuję wielu dźwięków i stylów - jednak odrzuciłem ten pomysł głównie ze względu... na brak miejsca w domu na instrument więcej niż pięciooktawowy)?

Roland GW-8? Brzmieniowo lepszy niż tony Sweet! Cool! Live! z Yamahy s500?

I co myślicie o zakupie instrumentu w tym momencie i o opcji kupna przez Internet?
Ostatnio zmieniony przez abrakadabra Czw 18 Wrz, 2008, w całości zmieniany 2 razy  

szymex 
Sierżant

Cytat:
I co myślicie o zakupie instrumentu w tym momencie i o opcji kupna przez Internet?

Ja nie brał bym instrumentu bez wczesniejszego przetestowania go. Wiec lepiej sprawdzic w sklepie a potem ewentulanie chociaz jak ja kupowalem to akurat w internecie wychodziło tak samo albo tam 50 zł taniej wiec chyba lepiej jednak wziać napewno sprawny intrument w sklepie. Te sporo drozsze sa tansze ale do tego typu sprzetu nie licz na rabat w internecie.

Arnold 
Pułkownik
chałturnik-akrobata

abrakadabra napisał/a:
Może zatem warto zastanowić się nad DGX-630 lub GW-8? Przyznam, że Yamaha s500 przypadła mi do gustu, ale musiałbym zagrać na dwóch pozostałych - wiadomo, że nie zawsze w internecie można usłyszeć jakość instrumentu. Swoją drogą ciekawe jaka będzie cena S550?
Czy DGX-630 to dobry wybór? Jak się na tym gra? Niby klawiatura młoteczkowa, ale czy w połączeniu z keyboardem to dobre rozwiązanie (przyznam szczerze, że przez moment rozważałem zakup stage piana ze względu na dorbą klawiaturę i to, że nie potrzebuję wielu dźwięków i stylów - jednak odrzuciłem ten pomysł głównie ze względu... na brak miejsca w domu na instrument więcej niż pięciooktawowy)?

Nie wiem jaka będzie cena S550. Za DGX przemawia chyba jedynie klawiatura...
abrakadabra napisał/a:
Roland GW-8? Brzmieniowo lepszy niż tony Sweet! Cool! Live! z Yamahy s500?

Zależy jakie barwy. Trudno się wypowiadać o instrumencie, którego jeszcze oficjalnie nie ma w kraju, ale śmiem twierdzić że gitarki, saksofony w Yamasze lepsze.
abrakadabra napisał/a:

Ciężko mi powiedzieć czy to dobry moment czy zły... Mogą przed gwiazdką potanieć, a mogą podrożeć :)
Jak już obejrzysz, ograsz instrument to śmiało możesz zamawiać przez internet jeśli taniej, tylko musisz dopilnować formalności.

Peke 
Pułkownik

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008   

abrakadabra jak chcesz to Ci odsprzedam moją Yamahę PSR S500 za 2000zł + ewentualna przesyłka(do Lublina albo bliskie okolice mogę dowieźc osobiscie)

instrument kupiłem 12 lipca 2008r
używany tylko w domu
naturalnie z zasilaczem i stojakiem pod klawisz+ pendrive ze stylami i MIDI
używany tylko w domu przeze mnie(20 latek)

powodem próby sprzedania jest brak chęci do gry która wcześniej była ale mi minęła

wszystkie papiery i płytę dvd posiadam do niego...łącznie z opakowaniem

abrakadabra
Szeregowy

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008   

Peke napisał/a:
abrakadabra jak chcesz to Ci odsprzedam moją Yamahę PSR S500 za 2000zł + ewentualna przesyłka(do Lublina albo bliskie okolice mogę dowieźc osobiscie)

instrument kupiłem 12 lipca 2008r
używany tylko w domu
naturalnie z zasilaczem i stojakiem pod klawisz+ pendrive ze stylami i MIDI
używany tylko w domu przeze mnie(20 latek)

powodem próby sprzedania jest brak chęci do gry która wcześniej była ale mi minęła

wszystkie papiery i płytę dvd posiadam do niego...łącznie z opakowaniem

Niestety, instrument musi być nowy (chyba nie dałbym rady grać na najlepszym używanym). Toż to prawie jak kobieta...
Ostatnio zmieniony przez abrakadabra Pią 19 Wrz, 2008, w całości zmieniany 1 raz  

Nightclowler
Kapral

Wysłany: Sro 15 Paź, 2008   

A jakiś keyboard w tej cenie można znaleźć z bardzo dobrym pianinem??

vet13 
Marszałek
Opętany Klawiszowiec

Wysłany: Sro 15 Paź, 2008   

to do 2500 zł możesz kupić najelepiej jakąś używkę, np. yamaha psr 2100 lub psr 1100

Peke 
Pułkownik

Wysłany: Czw 16 Paź, 2008   

dobre pianina ma kurzweil...przynajmniej te wyższe modele...nie wiem jak jest z tymi tańszymi w granicach 2500zł za używane

Nightclowler
Kapral

Lepiej keyboard np. Yamaha psr s500, czy pianino Korg sp-250?

Peke 
Pułkownik

jak chcesz grać z podkładami to lepiej yamahę(czyli takie piosenki na wesela itp.)...natomiast jeżeli chcesz grać jak na pianinie czy fortepianie to lepiej korga

wszystko zależy od muzyki jaką chcesz grać

Odpowiedz do tematu