Sklep muzyczny: gitara akustyczna
instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum Strona Główna instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum
Twoje muzyczne forum :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Roland GW-8
Autor Wiadomość
i.maliszewski 
Jordan Rudess Fan

Wysłany: Pią 20 Cze, 2008   Roland GW-8

Roland GW-8

video - http://matrixsynth.blogsp...w8-on-show.html

Podczas targów w Londynie firma Roland zaprezentowała nowe workstation GW-8.
Jest to drugi po wprowadzonym do oferty przed trzema laty modelu GW-7 tego typu instrument sklasyfikowany przez producenta jako „stacja robocza”.
GW-8 został wyposażony w dynamiczną, 5-oktawowa klawiaturę oraz moduł o 128-głosowej polifonii.
Do dyspozycji mamy 896 barw fabrycznych + 256 GM2 i 100 USER, 41 zestawów perkusyjnych (w tym 9 GM2) oraz 128 fabrycznych programów PERFORMANCE i tyle samo komórek pamięci na własne programy.
Sekcja automatycznego akompaniamentu udostępnia 130 stylów fabrycznych i 100 użytkownika, 3 tryby odtwarzania i 200 gotowych utworów.
Style złożone są maks. z czterech wariacji głównego podkładu, a także tylu samo odmian wstępów, zakończeń i przejść.
GW-8 zaopatrzono również w procesor efektów (Reverb, Chorus, MFX), 16-ścieżkowy rejestrator oraz odtwarzacz korzystający z nośnika USB obsługujący pliki MIDI i audio (WAV, AIFF, MP3).
Instrument wyposażono ponadto w joystick Pitch Bend/Modulation, kontroler D-BEAM, dwa wielofunkcyjne potencjometry w sekcji Analog Modify oraz duży wyświetlacz LCD.
Do dyspozycji mamy też wyjście liniowe (L/MONO, R), złącza MIDI (IN, OUT), wyjście słuchawkowe, dwa wejścia dla kontrolerów nożnych oraz dwa porty USB (jeden na panelu tylnym służący do komunikacji z komputerem oraz drugi na panelu przednim umożliwiający podłączenie zewnętrznego nośnika pamięci).

Dostępny od września 2008.

(źródełko-http://www.muzyk.net/index.php?name=News&file=article&sid=1532)

bamber71 
Podpułkownik

Wysłany: Wto 08 Lip, 2008   

klawisz i jego orientacyjna cena wydaje sie być godna zainteresowania

http://www.[Kodeks Forum Muzyczny PL zabrania umieszczać linki do konkurencji (im@l)]
ciekaw jestem najważniejszego, jak on brzmi

Dla mp-trójkowców będzie na pewno rarytasem ale moze i dla innych tez. :haha: , wszystkie stare atrapoRolki E16,36 i minidyski pójda do lamusa :morda:

W sumie bardzo mnie zainteresował ten instrument, mały, lekki, duża pamiec próbek, rozbudowane style, USB.........czekamy do Wrzesnia

baciek1 
Podporucznik

Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   

hmmmm... sam mam zamiar go kupić tylko niestety trzeba trochę cierpliwości :placze: :sciana: :zly: :[

i.maliszewski 
Jordan Rudess Fan

Wysłany: Sob 20 Wrz, 2008   

..... według ostatnich wieści premiera (opóźniona) GW-8 nad Wisłą, planowana jest na drugi tydzień października.... :]

jak donosi reklama: :]

GW-8 - Świat w stacji roboczej

GW-8 jest następną generacją wyjątkowej serii stacji roboczych GW z inteligentnymi funkcjami podkładowymi. Z jego świeżym, nowoczesnym zestawem brzmieniowym i ekspresyjnymi stylami muzycznymi od popu do rocka, plus autentycznymi etnicznymi stylami oraz multi formatowemu odtwarzaniu z pamięci USB, GW-8 przyniesie świat muzyki pod Twoje palce. Jest idealnie dostosowany dla występów tzw. „one-man-band" (człowiek orkiestra).

- Nowoczesna muzyczna stacja robocza z wysokiej jakości 128-głosowym silnikiem dźwiękowym pochodzącym ze słynnej linii modułów brzmieniowych
- Szeroka paleta różnorodnych nowoczesnych brzmień i inteligentne style podkładowe, oraz dodatkowe banki brzmień i stylów etnicznych z całego świata
- Funkcja odtwarzania z pamięci USB pozwala na bezpośrednie czytanie i odtwarzanie MP3, WAV, AIFF oraz plików SMF z klucza USB; Center Cancel dla audio pozwala na śpiewanie samemu w stylu karaoke.
- Nowo opracowany wyświetlacz graficzny, plus przycisk Style Select, gałki analogowe, D BEAM
- Oprogramowanie do konwersji styli oraz Playlist w komplecie
- Pokładowy 16-ścieżkowy sequencer dla zapisu interaktywnego występu

Flagowy silnik brzmieniowy z łatwym interfejsem użytkownika

Dzięki wiodącej technologii muzycznej na świecie, Roland GW-8 zwycięża każdy Workstation na planecie z jego bogatym i ekspresyjnym dźwiękiem. GW-8 jest wypełniony setkami świeżych i najbardziej poszukiwanych dźwięków wziętych żywcem z topowych modułów Roland`a. W dodatku do autentycznie brzmiącego zestawu barw, GW-8 wyposażony został w łatwe w użyciu urządzenia kontrolujące jak ekspresyjny D BEAM czy gałki analogowe, które pozwalają na błyskawiczne dostosowanie dźwięku. GW-8 jest idealny dla śpiewających artystów, który pełnią wiele ról podczas swoich występów.

Inteligentne style podkładowe

GW-8 posiada olbrzymią kolekcję podkładów, reprezentującą szeroki zakres stylów muzycznych począwszy od tradycyjnego rocka, pop, dance, jazz i inne. Oprócz znakomitej biblioteki współczesnych dźwięków i stylów, GW-8 wyposażony jest w dźwięki instrumentów etnicznych i style autentycznej muzyki regionalnej. Każdy styl podkładowy posiada cztery wprowadzenia (intro), cztery główne patterny (main) oraz cztery zakończenia (ending) gwarantujące wprowadzenie „życia" do muzyki przy zręcznym użytkowaniu.

Odtwarzacz z pamięci USB

Jedna z najpopularniejszych nowych cech to wbudowany w GW-8 wielo formatowy odtwarzacz utworów działający bezpośrednio z pamięci USB Flash z plikami MP3, WAV, AIFF oraz SMF. W dodatku GW-8 posiada funkcję Center Cancel, która ścisza główny wokal w nagranym utworze - zostawiając miejsce pod śpiew karaoke lub ćwiczenia.

przewidywana cena w okolicach 2.200 do 2.400 PLN....

p.s. video - http://www.rolandus.com/p...px?ObjectId=968

baciek1 
Podporucznik

Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008   

jej co tak późno miała być na początku września :sciana: :/ :placze: :zly:

i.maliszewski 
Jordan Rudess Fan

Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008   

...też jestem wściekły :zly: bo poleciłem go jako zakup dla siostrzeńca

....oczywiście z informacją że będzie na początku września.... i teraz dostaję kociego pyska przy każdym z nim spotkaniu.....

....nie ma nic gorszego jak przewlekłe...... oobieecaałeś!!!!!

bamber71 
Podpułkownik

Wysłany: Sro 24 Wrz, 2008   

i.maliszewski napisał/a:
...też jestem wściekły :zly: bo poleciłem go jako zakup dla siostrzeńca

....oczywiście z informacją że będzie na początku września.... i teraz dostaję kociego pyska przy każdym z nim spotkaniu.....

....nie ma nic gorszego jak przewlekłe...... oobieecaałeś!!!!!

Dziś dzwoniłem do jednego ze sklepów muzycznych i mi powiedzieli ze w piątek będzie dostawa.

baciek1 
Podporucznik

Wysłany: Sro 24 Wrz, 2008   

heh no wiesz oni mówią bo mówią a w rzeczywistości może być zupełnie co innego... potem zadzwonisz to powiedzą że dostawa jest opóźniona i jeszcze niebyło albo że była dostawa ale niedostali Gw-8

[ Dodano: Sob 27 Wrz, 2008 ]
i co z tą dostawą?

bamber71 
Podpułkownik

Wysłany: Pon 29 Wrz, 2008   

Ze sklepu musicstore dosłatem informację że sprzedali już 20 takich instrumentów, mają kolejne 2 szt ale jest kolejka :placze: bo zainteresowanie ogromne :tak:

baciek1 
Podporucznik

Wysłany: Pon 29 Wrz, 2008   

heh też widziałem
:morda: na allegro są dwie sztuki dostępne od ręki... 8)

[ Dodano: Pon 29 Wrz, 2008 ]
hmmm mam nadzieję za jakiś szczęśliwy posiadacz opisze jakie tam wrażenia i czy instrument warty ceny...i jeszcze było by fajnie jakby jakiś filmik zmontował... 8)

i.maliszewski 
Jordan Rudess Fan

Wysłany: Wto 30 Wrz, 2008   

...w muzyczny.pl na ta chwile sa 2 sztuki.... :tak:

bamber71 
Podpułkownik

Wysłany: Wto 30 Wrz, 2008   

wow, a ja czekam na pieniążki (będą za tydzień dopiero) i nie mogę qpić :placze:

no i jak przystało na muzyczny - zawsze najwyższa cena :morda:

baciek1 
Podporucznik

Wysłany: Czw 09 Paź, 2008   

czy jest tu posiadacz rolanda GW-8 który mógł by wyrazić swoją opinie na temat tego sprzętu?

i.maliszewski 
Jordan Rudess Fan

Wysłany: Pon 03 Lis, 2008   

...niestety ale u części rolandów GW8 (na razie brak danych jak dużej) brakuje barw od 1427do 1554. :szok:

...powinny się tam znajdować tak zwane barwy ludzkie (jak jest to pokazane w demo rolanda)...

...sprawdźcie więc (i oczywiście napiszcie) czy w waszych Gw8 też brakuje tych barw....

Arnold 
Pułkownik
chałturnik-akrobata

Wysłany: Czw 06 Lis, 2008   

Może zwolnione miejsce z tych barw wykorzystano na dodatkowe style, tzw. europejskie? (wersja GW-8E czy jakoś tak).

i.maliszewski 
Jordan Rudess Fan

Wysłany: Czw 17 Wrz, 2009   

Nowy filmik (brzmienia) - http://www.youtube.com/watch?v=mIIVXL4C7cI

bamber71 
Podpułkownik

Wysłany: Czw 17 Wrz, 2009   

Dobrze ze nie kupiłem tej klapy. Brzmienie tego GW8 na filmiku to ........... normalnie pierdziawa :haha:

Odpowiedz do tematu