Promocja książek
instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum Strona Główna instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum
Twoje muzyczne forum :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nauka gry na organach
Autor Wiadomość
pablo_333 
Szeregowy

Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   Nauka gry na organach

Witam!
chciałebym się nauczyć gry na organach kościelnych. I tak sobie pomyślałem o tym aby kupić keyborad ktory mam ożliwość odtworzenia dźwięków organó i się zacząć uczyć. Jestem początkującym mój poziom wiedzy wynosi 0 i nawet nie wiem czy się do tego nadaję. Co polecicie abym zrobił i kupił?
Pozdrawiam!

piekny lolo
Szeregowy

Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   

siemano,

moim zdaniem powinieneś sobie kupic jakis keyboard lub syntezator ( i jesli bedziesz go używał tylko i wyłącznie do nauki to nie koniecznie drogi...) i zacząć się uczyć podstaw, najlepiej pod okiem kogos kto choc troszke sie na tym zna i np, sobie przerabiac ćwiczenia na fortepian, Klechniowskiej. A po jakims czasie, kiedy uznasz że Ci dosyc dobrze idzie to zapisz sie do szkoly organistowskiej, gdzie dalej zostaniesz pokierowany pod okiem specjalistów.

pozdro600

pablo_333 
Szeregowy

Dzięki za odpowiedź. Kupiłem sobie taką książeczkę "Keyboard. Kurs dla początkujących" i będę przerabiał te ćwieczenia tylko nie mam sprzętu na początek. Co byście mi polecili? Żebym nie kupił byle czego, chodzi jakośc=cena na początek.

i.maliszewski 
Jordan Rudess Fan

Roland VK-8

(aby powiększyć kliknij)

Od czasu wypuszczenia na rynek modelu VK-7, który to spotkał się pozytywną opinią krytyków brzmieniowych,
dla których instrument ten oferował tzw. brzmienie organowe z sercem,
firma Roland udoskonalała brzmienia organowe, czego wynikiem jest model VK-8.
Efekt ten to także ugruntowanie technologii Virtual ToneWheel, która udowodniła iż kopia może przewyższać ideał.
Chodzi tutaj o fakt, iż tego rodzaju instrumenty emitują brzmienie na wzór klasycznych - analogowych organów.
Nowe programy modulujące COSM Amp Modeling, 9 suwaków harmonicznych oraz szybkie w obsłudze potencjometry obrotowe, sprawiają iż samo emitowanie czy kontrola nad brzmieniem w przypadku VK-8 jest identyczna jak w klasycznym modelu VK-7.
Muzyk ma ponadto do dyspozycji wiele parametrów brzmieniowych jak np.: kontrola prędkości wirowania głośnika (Rotary Woofer Speed).

Pokładowy blok COSM Amp Modeling

Zdumiewające brzmienie modelu VK-8 oparte jest w pewien sposób na bloku efektowym COSM, modulującym system wzmacniaczy.
Do dyspozycji mamy cztery różne typy wzmacniaczy, umożliwiające kreowanie szerokiego pasma organowego: od czystego brzmienia typu "gospel" do zdartego przesterowanego brzmienia używanego w muzyce rock'owej.
Zawarte algorytmy COSM Amp umożliwiają uzyskanie ciekawych brzmień, niezależnie od systemu odsłuchowego jakim dysponujemy. VK-8 to przede wszystkim rewelacyjne brzmienie "z każdej strony".

Wyjątkowe odtwarzanie brzmienia

Model VK-8 wyposażony został w kontroler na podczerwień D-Beam, umożliwiający kontrolę ekspresji odgrywanej muzyki.
Używając niewidocznych, podczerwonych wiązek świetlnych mamy bezdotykową możliwość kontrolowania takich parametrów brzmienia jak: prędkość wirowania rotary (wolniej lub szybciej) czy też stopowanie "silnika" wirującego itp.
64 komórki pamięci pozwalają na zapisanie własnych ustawień i szybkie ich wywoływanie.
W komórki te prócz własnych brzmień i nastawów kontrolnych D-Beam możemy zapisywać parametry kontrolne na panelu frontowym.

Specyfikacja

61 dynamicznych klawiszy,
* generator: Virtual Tone Wheel;
* pełna polifonia dla barw organowych,
* partie: Main, Sub, Pedal, Orchestral;
* pamięć wewnętrzna: User presets 16, Organ presets: 64,
* Orchestral voices: 38,
* symulatory: rotary speaker/tube amp.
* Kontroler D-beam
* Reverb
* Amp simulator
* Vibratochorus.

.... te: Roland VK-88 by były jeszcze lepsze ale niestety są trzy razy droższe

p.s.

pablo_333 
Szeregowy

:) A ile takei coś kosztuje?

[ Dodano: Pon 11 Lut, 2008 ]
Heh juz wiem to trochę za dużo a nawet za bardzo. Ponad 6 tyś. zł:(

i.maliszewski 
Jordan Rudess Fan

.... niestety organy kościelne to nie tylko brzmienia ale również inne bardzo specyficzne cechy
które niestety windują cenę instrumentu do nieba..

a trudno zadowolić się samymi brzmieniami ..... bo tylko maleńka część potrzebnej do grania na tym instrumencie wiedzy.....

.... ruszać palcami nauczysz się nawet na Casio CTK-550 (za trzysta zeta z drugiej ręki) .... i wcale nie będzie to nieprzyjemne :tak:

pablo_333 
Szeregowy

Rozumiem:) T oco bys mi polecił na początek?

i.maliszewski 
Jordan Rudess Fan

... naprawdę CasioCTK-550 (za trzysta zeta z drugiej ręki)..

sam jestem w posiadaniu (między innymi) tego modelu) i naprawdę szkoda mi go oddać nie tylko ze względu na dzieciaki,

nienajgorsza klawiatura, brzmienia i rytmy powodują że nowe tanie modele Casio mogą się przy CTK-550 schować

... a najtańszy aktualnie CTK-481

kosztuje pięćset/sześćset zeta i nawet nie posiada dynamiki) ..

... jeśli dysponujesz większą sumą to napisz jaką i wtedy można konkretniej.....

pablo_333 
Szeregowy

Tak myślę że to 1000zł. Preferował bym sprzęt nowy bo do uzywanego nie mam szczęścia i znając życie musiałbym kupić drugi raz wtedy bym wydął 1300zł a nie 1000zł

i.maliszewski 
Jordan Rudess Fan

... za około tysiaka trudno znależć coś bez braków..

jeśli naprawdę nie możesz przeznaczyć więcej to zobacz to http://muzyczny.pl/szczeg...Acej+informacji

... 1500-2000 można już kupić coś na dłużej..

... zresztą najlepiej będzie jak pokręcisz się parę razy po sklepie prosząc o prezentacje tych które Ci wpadną w ucho/oko :tak:

pozdrawiam i życzę trafnego wyboru

pablo_333 
Szeregowy

Ok. W twoim przedziale cenowym co jest gone uwagi? Najwyżej bym zrobił zakup na raty:)

Odpowiedz do tematu