Promocja książek
instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum Strona Główna instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum
Twoje muzyczne forum :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne zachowanie Korga i30
Autor Wiadomość
boss&musik
Gość
Wysłany: Nie 07 Sie, 2005   Dziwne zachowanie Korga i30

Po włączeniu instrument próbuje zainstalować twardy dysk, robi to dość długo, wchodzi w tryb aranż, ale HD nie jest zainstalowany. Wcześniej miał takie objawy, ale po włączeniu i wyłączeniu wszystko było OK. Wczoraj na imprezie podniósł mi ciśnienie bo wyłączałem i włączałem około 10 razy i nic. I w końcu za którymś zaskoczył. Od nowego nie formatowałem HD. Może powinienem to zrobić? Mam zainstalowany OS 2.1.3. Co to może byc? A drugie pytanie ,czy można przerzucić utwory z twardego dysku na komputer np. za pomocą ToHost? Czy muszę to robić na piechotę tzn. na dyskietki, a później spowrotem do instrumentu? Z muzycznym pozdrowieniem - boss&musik

Yoshi
Gość
Wysłany: Nie 07 Sie, 2005   

Witaj,
rozkręć instrument i sprawdź zamocowanie HDD a zwłaszcza płytki drukowanej z gniazdem łączącej HDD z płytą główną instrumentu.
Podejrzewam zaśniedziałe styki,mikropęknięcia na złączu.Sprawdź korzystając z lupy,czy nie ma tam żadnych mikropęknięć lub tzw."zimnych lutów" żle polutowanych wyprowadzeń złącza jak również połączenia na HDD.

Niestety nie ma możliwości "zrzucenia" zawartości HDD poprzez gniazdo TO HOST.
Niestety nie jestem pewien,czy dysk twardy podpięty do komputera będzie "widoczny", ale można to sprawdzić.Wypnij z instrumentu HDD i podłącz go do komputera poprzez przejściówkę,ale nie korzystaj z komputeraz z zainstalowanym Windowsem tylko z zainstalowanym DOS-em.Ja odczytałem HDD z PSR8000,PSR9000 ,natomiast nie jestem pewien czy i30 (skleroza :-( ) Jeżeli dysk po podpęciu zostanie zidentyfikowany,to zapisz całą jego zawartość na HDD w komputerze.

UWAGA!!!
Dysk możesz sformatować w komputerze,sprawdzić go programami diagnostycznymi np. Scandisk,Norton Disk Doktor (włącz w opcjach programu dokłądne sprawdzanie,czyli zapis odczyt),ale żeby działał poprawnie musisz niestety najpierw sformatować go w instrumencie i do utworzonych po sformatowaniu folderów przegrać po ponownym podłączeniu do komputera całą zawartość.
Jeżeli na twardym dysku będą jakiekolwiek błędne sektory to niestety dysk nie może być dalej używany w instrumencie.

Jeżeli przerażają Cię powyższe czynności,to zapisz całą zawartość na dyskietkach.

Gość

Wysłany: Nie 07 Sie, 2005   

Dzięki. Temat mnie nie przeraża . Będę walczył.

boss&musik
Gość
Wysłany: Pon 22 Sie, 2005   

Już wszystko hula. Poprawiłem luty i styki. Dysk sprawdzony. przy okazji przerzuciłem zawartość na komputer.Jest OK

Odpowiedz do tematu