boss&musik

Dziwne zachowanie Korga i30

ndz 07 sie, 2005

Po włączeniu instrument próbuje zainstalować twardy dysk, robi to dość długo, wchodzi w tryb aranż, ale HD nie jest zainstalowany. Wcześniej miał takie objawy, ale po włączeniu i wyłączeniu wszystko było OK. Wczoraj na imprezie podniósł mi ciśnienie bo wyłączałem i włączałem około 10 razy i nic. I w końcu za którymś zaskoczył. Od nowego nie formatowałem HD. Może powinienem to zrobić? Mam zainstalowany OS 2.1.3. Co to może byc? A drugie pytanie ,czy można przerzucić utwory z twardego dysku na komputer np. za pomocą ToHost? Czy muszę to robić na piechotę tzn. na dyskietki, a później spowrotem do instrumentu? Z muzycznym pozdrowieniem - boss&musik

Yoshi

ndz 07 sie, 2005

Witaj,
rozkręć instrument i sprawdź zamocowanie HDD a zwłaszcza płytki drukowanej z gniazdem łączącej HDD z płytą główną instrumentu.
Podejrzewam zaśniedziałe styki,mikropęknięcia na złączu.Sprawdź korzystając z lupy,czy nie ma tam żadnych mikropęknięć lub tzw."zimnych lutów" żle polutowanych wyprowadzeń złącza jak również połączenia na HDD.

Niestety nie ma możliwości "zrzucenia" zawartości HDD poprzez gniazdo TO HOST.
Niestety nie jestem pewien,czy dysk twardy podpięty do komputera będzie "widoczny", ale można to sprawdzić.Wypnij z instrumentu HDD i podłącz go do komputera poprzez przejściówkę,ale nie korzystaj z komputeraz z zainstalowanym Windowsem tylko z zainstalowanym DOS-em.Ja odczytałem HDD z PSR8000,PSR9000 ,natomiast nie jestem pewien czy i30 (skleroza :-() Jeżeli dysk po podpęciu zostanie zidentyfikowany,to zapisz całą jego zawartość na HDD w komputerze.

UWAGA!!!
Dysk możesz sformatować w komputerze,sprawdzić go programami diagnostycznymi np. Scandisk,Norton Disk Doktor (włącz w opcjach programu dokłądne sprawdzanie,czyli zapis odczyt),ale żeby działał poprawnie musisz niestety najpierw sformatować go w instrumencie i do utworzonych po sformatowaniu folderów przegrać po ponownym podłączeniu do komputera całą zawartość.
Jeżeli na twardym dysku będą jakiekolwiek błędne sektory to niestety dysk nie może być dalej używany w instrumencie.

Jeżeli przerażają Cię powyższe czynności,to zapisz całą zawartość na dyskietkach.

Gość

ndz 07 sie, 2005

Dzięki. Temat mnie nie przeraża . Będę walczył.

boss&musik

wt 23 sie, 2005

Już wszystko hula. Poprawiłem luty i styki. Dysk sprawdzony. przy okazji przerzuciłem zawartość na komputer.Jest OK

Wróć do „Klawisze - keyboardy, syntezatory i stage piana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość