Sklep muzyczny, wszystko dla DJ
instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum Strona Główna instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum
Twoje muzyczne forum :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nagrywanie zespołu z miksera.
Autor Wiadomość
robson126
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Maj, 2007   Nagrywanie zespołu z miksera.

Witam!!!
Mam nastepujace pytanie jak bezpośrednio z miksera (Tayama KH-12-2) zgrać muzyke wraz z wokalem na komputer tak żeby jakość była zadowalająca? Chciałem nagrac sobie próbe ale nie bardzo wiem jak to technicznie wykonać i jakich programów użyć żeby był dosyc prosty i przystępny sposób ich obsługi.
Pozdrawiam

m
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Maj, 2007   

przede wszystkim musisz mieć w miarę dobrą kartę muzyczną. do niej musisz podpiąć mixer a w niego wetknąć mikrofony. nie napisałeś czy chcecie nagrywać "na setkę" czy składać ścieżkę po ścieżce. no i nie napisałeś jakie instrumentarium. różne instrumenty różnie się nagrywa (bas i keybord np. często po linii a nie za pomocą mikrofonów itp.). a więc więcej szczegółów poproszę... a co do programu: ja bym wybrał klasycznego Sound Forge'a. za jego pomocą nagracie sobie zgrzebne pliki wav. tutaj sobie zerknij: http://forum.muzyczny.pl/viewtopic.php?t=1059
Ostatnio zmieniony przez m Czw 10 Maj, 2007, w całości zmieniany 1 raz  

robson126
[Usunięty]

Chciałem zgrać wszystko razem czymi muzyke i wokal poprostu zebrac jakoś z miksera to co mi na kolumny podaje. A jesli chodzi o instrumenty to gitara i klawisz no plus wokal do tego. Chciałem poprostu sobie takie małe demko nagrac próby.

m
[Usunięty]

a więc bez perkusji? sprawa będzie prostsza bo perka zwykle wszystko zagłusza w prowizorycznych warunkach. a jaką masz kartę dźwiękową? skombinuj sobie najpierw jakąś wersję Sound Forge'a i zainstaluj na kompie. potem skonfiguruj ten program z kartą. pod kartę podepnij mixer - w linku który ci wcześniej słałem masz wytyczne. następnie do mixera (ile ma kanałów?) podepnij mikrofon pod wokal, podłącz keybord bezpośrednio, no a gitarę w zależności od potrzeb (linią, mikrofonem, jak chcesz - w zależności jaką grasz muzę i jaką masz gitarę) ciągle potrzebuję więcej danych. metal to czy disco polo?

robson126
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2007   

Jesli chodzi o rodzaj muzyki to jest to zespół weselny wiec muzyka jest rozmaita. Mikser ma 12 kanałów wiec miejsca jest sporo gitara jest podłączona przez multiefekt do miksera na wejscie mikrofonowe, klawisz na wejscie stereofoniczne, mikrofony no to standardowo na wejscia mikrofonowe. Tylko jak to wyprowadzic na kompa czy wyjsciem słuchawkowym bo takowe tam jest czy np. pod odsłuchy podpiac kompa??

m
[Usunięty]

żadne tam wyjścia słuchawkowe... tych możesz użyć co najwyżej do słuchania - jak sama nazwa wskazuje. musisz zlokalizować w karcie muzycznej w kompie jakieś wejście (np. mikrofonowe) i pod nie podpiąć mixer. a jaką masz kartę, dowiem się wreszcie? 8) a pod jakie ty odsłuchy chcesz to podpinać?

zygaancora
[Usunięty]

No bez przesady, wejście mikrofonowe w karcie to nieporozumienie, taki sygnał tylko w wejście liniowe się wpuszcza w karcie, jeśli to PCi lub karta zintegrowano to zwykle niebieski kolor oznacza wejście line-in. Z miksera wypuść sygnał albo z podgrupy, lub z wyjścia liniowego lecz wtedy musisz zaopatrzyć całą kapelę w słuchawki i nie podpinać wogóle miksera do końcówki. A sygnał na słuchawki zapodać albo z miksera lub z wyjścia w karcie, obawiam się że bez wzmacniacza słuchawkowego obsługującego całą kapelę się nie obejdzie. Najprościej znajdź podgrupę i puść na nią sygnał ze wszystkich źródeł (wejść w mikserze) i wepnij w kompa. Wspomniany wyżej Sound Forge nadaje się do celu nagrania idealnie. Lepszym wyborem byłby np. Wavelab i na wejściu zapnij plugin typu Limiter żeby nie przesterować sygnału wchodzącego do karty - Limiter ustaw na 0 dB. Karta typu SB Live spokojnie wystarczy do nagrania przyzwoitego dema, jeśli chcesz nagrać dźwięk bardziej zawodowy to trzeba lepszego interfejsu choć nie musi być bardzo drogi (np. E-MU 0404) - wtedy nagraj z próbkowaniem 24 bity/48 KHz - spokojnie wystarczy. Po obróbce materiału re-sampling do 16 bit/44,1 Khz i potem już tylko nagrać na CD. Powodzenia.

robson126
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Maj, 2007   

A jest jakiś prostszy programik?? Najlepiej żeby sie go dało z neta pobrać bo ten Forge mi sie nie odpali WaveLaba nie moge nigdzie dostać. Chodzi mi żeby nie miał bajerów w stylu nie wiadomo jakie efekty, tylko zgrał mi to co mi leci na kolumny z miksera.

zzzzzz
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2007   

jest audacity i jest darmowy używam go i moim zdaniem jest ok, ma małe wymagania, duży zakres możliwości a dzwięk z soundforge zawsze wydawał mi się jakiś taki cyfrowo metaliczny... :) pozdrawiam

Odpowiedz do tematu