Sklep muzyczny z gitarami
instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum Strona Główna instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum
Twoje muzyczne forum :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jakie pianino cyfrowe dla poczatkującego dziecka??
Autor Wiadomość
renjja36 
Szeregowy

Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   jakie pianino cyfrowe dla poczatkującego dziecka??

witam,
mój syn zaczął chodzić na lekcje nauki na pianinie.Chciałabym mu kupić cyfrowe do ćwiczenia w domu ale z uwagi na fakt,że nie wiemy czy to słomiany zapał,nie chciałabym sie zrujnować. Jeśli sie okaże,ze to hobby na lata zainwestuję w swoje dziecko a jak na razie szukam czegoś do 1200zł-max 1500. Ogladałam troche używańców na allegro i niemieckim ebayu. Prosze pomóżcie wybrać coś,żeby nie było obciachu.Oto modele w moim budżecie

Yamaha Clavinova CLP411,CLP360,CLP860,CLP300
Casio privia PX-410R
Yamaha P70
Roland Ep-77, ep-9e, Ep-97
Orla CDP-10

Prosze o pomoc-jestem absolutnym dyletantem w temacie.

jazzhn 
Podpułkownik

Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

renjja36, Ja zawsze porównuje nauke gry na instrumencie do nauki języka obcego, bo tak jedno jak i drugie jest "nudną" robotą polegająca na " wkuwaniu" a efekty przychodzą stopniowo w zależnosci od tego, ile w to włożymy serca i pracy ;
mogę cie zapewnić, że dla żadnego dziecka ( nie piszesz , ile ma lat) " plumkanie " gam i pasaży nie stanowi przyjemności a najgorsze jest to, że dziecko nie rozumie, dlaczego nauczyciel od razu nie uczy go ładnych , aktualnych przebojów tylko te cholerne gamy , pasaże i jakieś tam inne ćwiczonka; i to jest właśnie , często przyczyna rezygnacji z dalszej nauki; masz rację pisząc " że nie wiemy czy to słomiany zapał,nie chciałabym się zrujnować" ; to jest tak jak inwestować w nieznany biznes; przed zakupem instrumentu - bez instrumentu w domu nie ma mowy o jakichkolwiek efektach - porozmawiaj z nauczycielem, jego ocena zdolności muzycznych syna musi być tutaj podpowiedzią - czy warto w ogóle w to wchodzić?
jeżeli to ma być na zasadzie HOBBY to - jak najtańsze, a jeżeli " na poważnie" no to ... niech się syn rozwija artystycznie, być może kiedyś będziesz się nim szczycił, ... pianino to dobry wybór bo po tym instrumencie nauka na każdym innym to "PIKUŚ";

renjja36 
Szeregowy

Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

syn ma 5lat.Pani od muzyki uważa,że ma talent.Zapisałam go na lekcje ponieważ jest mocno rozśpiewany w domu-zażyna nas piosenkami,które usłyszy w przedszkolu,w radiu czy na różnych pozaprzedszkolnych zajęciach. Na razie ma chęć i zapał ale przecież jeśli nie zechce ćwiczyć to go siłą nie zmuszę.

maly96 
Szeregowy

Wysłany: Pon 14 Mar, 2011   

renjja36, Ja bym Ci polecił do nauki jakies nie drogie używane Casio. Osobiście zaczynałem na Ctk - 573. Do nauki IDEALNY. Mogę Ci polecić ten model, bo sam na nim zaczynałem.

Fixo4444 
Podpułkownik
Fix

Wysłany: Wto 22 Mar, 2011   

Może glupie pytanie ale czy synek sam chciał na te lekcje chodzić czy może wy go zapisaliście? Jeżeli sam to napewno tego chce i warto inwestować a jeżeli nie to rzeczywiście albo jakąś nową yamahe, jakiegoś prostego psr'ka np 413 (bardzo popularny) albo jakiegoś używanego casio lub rolandy (z tych ostatnich bym czegoś poszukał) a co do tych które wymieniłaś to nie pomoge bo coś niebardzo kojarze.

renjja36 
Szeregowy

Wysłany: Sro 23 Mar, 2011   

szczerze to pół na pół-syn ma kolegę z artystycznego domu,w kt.ojciec gra na perkusji i stoi również w domu pianino cyfrowe.Podczas wizyt pare razy wspomniał,że on też by chciał nauczyć się grać i tyle.

DarkBasic9 
Sierżant

Wysłany: Pią 25 Mar, 2011   

Ja wiele się zastanawiałem nad pianinem cyfrowym. Najbardziej się zastanawiałem nad Casio PX-120, którą można dość tanio wyciągnąć. Lecz ostatecznie zdecydowałem się na Yamahę P-95. To był naprawdę dobry wybór. Jest to pianino cyfrowe bez żadnych fajerwerków, minimum opcji, ale jest bardzo podobne do fortepianu. Świetna klawiatura, dużo lepsza niż w Kasiach, tylko siedem dźwięków, z czego 6 beznadziejnych i jedno cudowne pianino świetnej jakości. Grając na tym z zamkniętymi oczami można pomyśleć, że naprawdę gra się na pianinie.

Muzyczny2 
Szeregowy

Za 1500 zł można już kupić pianino . Trzeba się tylko trochę porozglądać w internecie. Na elektrycznym instrumencie dziecko nie wyrobi sobie techniki. Moim zdaniem nie ma nawet o czym dyskutować, zresztą pianino będzie można sprzedać w razie czego. Pozdrawiam

renjja36 
Szeregowy

pianino klasyczne odpada ze względów mieszkaniowych

[ Dodano: Pią 25 Mar, 2011 ]
DarkBasic9, dzięki,chyba się na to zdecyduje.pozdrawiam

Odpowiedz do tematu