Sklep muzyczny: gitara akustyczna
instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum Strona Główna instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum
Twoje muzyczne forum :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie pianino cyfrowe? (2,5-3 tys zł)
Autor Wiadomość
bocianzdw
Szeregowy

Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010   Jakie pianino cyfrowe? (2,5-3 tys zł)

Witam,
Chcę kupić na prezent pianino cyfrowe i proszę o radę (jestem kompletnym laikiem). W przeszłości mąż uczył się gry na pianinie przez 8 lat, lecz od długiego czasu już na nim nie gra. Chcę na jego zbliżające się okrągłe urodziny zrobić mu duży prezent i zafundować mu nowe pianino (myślę głównie nad jakąś Yamahą), gdyż wiem, że granie wciąż sprawia mu bardzo dużą przyjemność. Pieniądze jakie jestem w stanie wydać to 2500-3000zł. Chcę dokonać zakupu z którego będzie zadowolony, tak więc bardzo serdecznie proszę o radę ;) .

szpak22 
Major

Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010   

zainteresuj się w kolejności:
1. yamaha p-95 (2500zł)
2. yamaha p-85 (2000zł)
3. korg sp-250

Pozdrawiam

PS. nawet jak do instrumentu dokupisz sobie pedały LP-5 czy sustain, albo jakiś interfejs do kompa to wyjdzie mniej niż 3000zł :D

Grzesiek791
Szeregowy

Wysłany: Sro 08 Wrz, 2010   

Zdecydowanie polecam Yamaha DGX-630, fenomenalny sprzęt kupiłem go 3 dni temu!
Pełno bardzo, bardzo fajnych opcji, co ważne - ważona klawiatura!
Naprawdę gorąco polecam!
Cena w Ragtime 2850zł

szpak22 
Major

Wysłany: Sro 08 Wrz, 2010   

yamaha dgx-630 to raczej keyboard z ważoną klawiaturą a nie pianino cyfrowe, zależy czego chcesz od instrumentu, jesli stylów to dgx, a jesli głownie pianino to seria p*

r_gdynia 
Podpułkownik

Wysłany: Czw 09 Wrz, 2010   

DGX-630 - "ważona klawiatura" GHS - niczym niepodobna do systemów stosowanych w pianinach (tak więc szkoda słów).

bocianzdw - jak dla mnie do 3000zł nic fajnego nie kupisz.

Na mój gust pianina cyfrowe u Yamahy zaczynają się od serii CLP.
Zastanawiam się skąd u Ciebie ten upór do Yamahy ? Może lepiej dołożyć niż kupić ....

Fajne piano w najniższej kategorii cenowej (wydać stosunkowo niedużo i mieć coś FAJNEGO) zaczyna się od poziomu Roland-a F110.
P85, 95 to głównie takie "pseudo pianinka" dla dzieci w wieku 5,6 lat - nie oszukujmy się - nic ciekawego za tą cenę nie dostaniesz.

Chcesz aby mąż był zadowolony pomyśl nad zakupem fajnego instrumentu - nie skupiaj uwagi na najtańszych klawiszach - osobiście wole dołożyć 700zł i mieć fajne piano (pełne zalet), które pozwoli cieszyć się z zakupu kilka lat.
Alternatywą do zdania powyżej będzie zakup np. P 95 - za 2500zł do tego pedały - czyli łącznie prawie 3000zł.
Podjedz do sklepu i porównaj P-95 z F110 - przekonasz się co mam na myśli.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez r_gdynia Pią 10 Wrz, 2010, w całości zmieniany 1 raz  

BaSu7 
Podporucznik

Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010   

A może zamiast nowych poszukać coś używanego w dobrym stanie???
np:
Roland fp-5 (jego następca fp-4)
http://allegro.pl/roland-fp-5-i1224108601.html
lub Yamaha S90, ale do tego trzeba już zewnętrzne głośniki
http://allegro.pl/yamaha-s90-i1221096551.html

Jak by nie patrzeć oba instrumenty są o wiele lepsze niz te proponowane na początku postu.

vet13 
Marszałek
Opętany Klawiszowiec

Kolega szuka klawisza do 3000zł, nie wiem czy mógłby dołożyć jeszcze te 400 czy 500zł. Powiem tylko tyle, że na pewno warto dołożyć ;)

BaSu7 
Podporucznik

Jest tu jeszcze jedna, super yamaszka s08
http://allegro.pl/s08-yam...1216382394.html
Nawet niedrogi sprzęt bo 2900 zł. Wystarczy dokupić jakieś monitorki i jazda ! ;p

szpak22 
Major

"jakies" monitorki kosztują za conajmniej 500zł, a lepsze juz wiecej, jesli instrument ma nie być na scenę, tylko do domu, to lepiej kupić z wbudowanymi głośnikami, jesli nie seria p80 czy p90, to z droższych jest p150 bodajze czy seria cp*

BaSu7 
Podporucznik

Wysłany: Pon 13 Wrz, 2010   

Kolo weź sie ogarnij!! Zapłaci tylko kupe kasy za kiepski dźwięk, mało funkcji, pseudo fortepianową klawiature i piękny napis YAMAHA... W tym wypadku najlepiej kupić używke fp5.

bocianzdw
Szeregowy

Wysłany: Sro 22 Wrz, 2010   

Witam po przerwie,
Dzięki za wszystkie info i rady.
Czytając posty stwierdzam, że trzeba dołożyć kasy do 5000 zł. Byłam w sklepie muzycznym i polecano mi Rolanda 110, Yamahę DGX 640 oraz bardzo Dynatone f , o którym nie znalazłam info na forum. Proszę poradźcie mi, bo gubię się w tym gąszczu. W sklepie sugerowano mi, że ważna jest waga pianina, co o tym sądzicie? Czy wyświetlacz też, ma znaczenie, czy jest, czy go nie ma? Pianino muszę kupić w połowie października, chciałabym, aby było nowe. Proszę jeszcze raz o radę.
Pozdrawiam.

r_gdynia 
Podpułkownik

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2010   

F-110 - bardzo dobry stosunek cana/produkt (dostaniesz za 3700zł) - największy minus KLAWIATURA ale jako całość godny polecenia - ładnie opakowany, 3 pedały, dobre brzmienia - jak za tą cenę, ilość barw troszkę ponad 300 - ogólnie ciekawy instrument.

DGX 640 - nie jest to pianino cyfrowe i niczym go nie przypomina - ot taki keyboard z większą ilością klawiszy - pytanie czy tego szukasz ?

Dynatone - Szczerze pisząc nie miałem jeszcze przyjemności pogrania na pianinie tej firmy, stąd powstrzymam się od jakichkolwiek sugestii.

jazzhn 
Pułkownik

Wysłany: Sob 25 Wrz, 2010   

... nie słuchaj tych bzdur; rozważania na temat , czy wydać 500 czy 700 zł więcej lub mniej jest bez sensu ,( jakieś monitorki , pierdołki, funkcje, używki, pedały osobno... ); wachlarz pianin cyfrowych jest taki jak aut, tzn. dla każdego wg jego umiejetności, potrzeb i kasy i TYLKO dobry!!! uczciwy sprzedawca, w dużym sklepie (salonie) !!! doradzi ci, co kupić . ALEEEE ! wiedz, że taki zakup to nie kupno krawata czy książki która nigdy nie zostanie przeczytana. Jeżeli instrument ma stać w salonie ( a wyczuwam , że tak ma być) to musi on też przyzwoicie " wyglądać" więc napewno nie "stage piano" na koślawych nogach tylko "pianino". Do 3 tys. jest wiele nowych , ciekawych ofert , od reki bez czekania bo te się sprzedają najlepiej . A sentencja jest taka: dobry muzyk nie potrzebuje drogiego instrumentu ( znanej, drogiej marki) a bajery, monitorki, pierdołki i funkcje są potrzebne tylko tym którzy nie umieją sami tego zagrać ... i za to muszą zapłacić przy zakupie .

Grzesiek791
Szeregowy

Wysłany: Sob 25 Wrz, 2010   

gowno sie znacie dgx 640 wymiata

bocianzdw
Szeregowy

Wysłany: Pon 27 Wrz, 2010   

Pianino ma stać w pokoju, gdzie nie ma aż tak dużo miejsca. Masz rację jazzhn, że powinno przyzwoicie wyglądać. Co polecacie w tej cenie?

jazzhn 
Pułkownik

Wysłany: Wto 28 Wrz, 2010   

bocianzdw, ... fajnie mieć Taką żonę "dbającą" o przyjemności męża (( hej - młodzi !!! - takich żon szukajcie)) ale poważnie(j): ponoć " przedłużeniem" mężczyzny jest jego samochód, a ja powiem tak: przedłużeniem muzyka jest jego instrument ; wszystko należy rozpatrywać - wybierać, biorąc pod uwagę upodobania muzyczne w ogóle oraz możliwości i umiejetności czy ZAMIARY " ucznia" czy przyszłego" grającego" ; wiedz,że zakup instrumentu to tak jak samochodu - na .... lata, a sprzedać ... trudniej niż samochód dlatego, że elektronika szybko się starzeje a kosztować potrafi sporo szczególnie jeżeli to NOWOŚĆ; wniosek - trzeba kupić coś , co posiada stałe, doceniane wartości, cechy; wiedz, że nie jest do końca prawdą iż ZNANA marka to " właśnie to", to za nią czesto się przepłaca - niestety; kupując 4 lata temu Yamahę CVP myślałem, że mam pianino na lata..., a już dzisiaj szukam serwisu;
ale wiem ,że ty czekasz na konkrety , co kupić? moja rada : na pewno nie kupować przez internet TYLKO w dużym salonie muzycznym , osobiście , obejrzeć przyszły "mebel", porozmawiać " szczerze" ze sprzedawcą , opowiedzieć mu jaka muzyka będzie grana ,on ci doradzi a nawet zaprezentuje brzmienia i możliwości; dobrze byłoby wziąć ze sobą do salonu muzyka czy nauczyciela, (niekoniecznie znajomego) który ci na miejscu najlepiej doradzi ; dlaczego nie wymieniam konkretnych instruntów ... BO w dobrym sklepie - salonie nie sprzedaje się chłamu , tam sa naprawdę dobre instrumenty niezależnie od tego jakie mają LOGO, a każdy znajdzie coś adekwatnego do swojego portfela, i nie wierz dosłownie w to, co piszą w internecie, że np. " dgx xxx to wymiata" itp., ci autorzy najczęściej nie umieją grać na pianinie - fortepianie i nie mają większego pojęcia o muzyce i jej tajnikach; ( na ucho mogę ci powiedzić, że osobiście byłbym za Rolandem, ale 3000 to za mało, ale ... są także inne ciekawe i ładne pianinka do tej kwoty (około) i gwarantuję,że pod palcami DOBREGO pianisty zabrzmią nie gorzej;

r_gdynia 
Podpułkownik

Wysłany: Sro 29 Wrz, 2010   

Warto wspomnieć w tej kwestii (skoro jazzhn wspomniał o sklepach), że ciężko znaleźć sklep w którym sprzedawca rzeczywiście doradzi i zaprezentuje możliwości instrumentu. Często spotykałem się z brakiem wiedzy u sprzedających (znają tylko ogólne podstawy - a i to wspomagają się prospektem) - o zaprezentowaniu możliwości nie wspomnę (najczęściej jest - ja "Panu włączę - niech Pan sobie pogra"). W przypadku kogoś, kto zna się mniej więcej na rzeczy może to i wystarczy ale w przypadku osoby, która nie ma pojęcia (np kupuje instrument w prezencie) jest to troszkę uciążliwe.

Bocianzdw - stąd polecam Ci mimo wszystko (podobnie jak jazzhn) obecność kogoś kto doradzi na miejscu przy zakupie. Sprzedawcy często wciskają na siłę model który muszą się "pozbyć" przekonując, że jest to najlepszy zakup (jeszcze dorzucą Ci rabat jak weźmiesz instrument, który stoi na sklepie 6 mies) ;-) .

Muzzykowwicz 
Podporucznik

Wysłany: Czw 07 Paź, 2010   

Witam,

może warto by zastanowić się nad Yamaha Piaggero NP V80? Tanio, ok. 1600 zł.

albo jak nie musi to być super/ekstra/ultra pianino, to warto poszukać Casio Privia. Instrumenty dobre, interesujące. Albo inne Casio: CDP 200R:

Może być Korg Sp250 SB: (cena ok. 2700zł)

Polecam również niektóre z instrumentów wymienionych już:

-Yamaha serii "S" (np. S08, S80, S90)
-Yamaha DGX630 (kupując teraz 640 dużo się przepłaci)
-Korg SP 170

Miałem pół roku temu okazję pograć na pianinie firmy Dynatone (model DFP-320)
Generalnie: jakość brzmień standardowa, klawiatura chodzi podobnie jak w starym Motif 8, jednak eleganckie. Jednak jest to spore pianino (razem ze statywem w komplecie - NIEODŁĄCZALNYM), nie wiem czy się zmieści. A pianina małe tej firmy wyglądają... hm... bynajmniej kontrowersyjnie (DPP-620 i DPP520).

Jednak wybór pozostawiam założycielowi tematu.

http://forum.muzyczny.pl/viewtopic.php?t=2324

10. Z racji na ignorowanie prośby o nie zamieszczanie linków do stron/sklepów konkurencyjnych, wszystkie tego rodzaju linki będą usuwane. Dozwolone jest natomiast bez ograniczeń posługiwanie się linkami serwisów „neutralnych” czyli zagranicznych, serwisów aukcyjnych, oraz – najlepiej – stron producentów.

12. Serwis muzyczny.pl nie zezwala na umieszczanie na forum treści reklamowych, ofert współpracy, oraz na ogłaszanie wszelkiego rodzaju działalności komercyjnej. Użytkownik który umieszcza na forum w/w treści, jest traktowany jako spamer.

jacekzom
Szeregowy

Wysłany: Pon 11 Paź, 2010   

Ja miałem ten sam dylemat, jakie kupić pianino cyfrowe dla córki (6 lat) uczącej sie grać.
Wybór padł na instrument Galileo VP-120 firmy Viscount za 3.200PLN. Jako laik dotykałem w sklepie różne instrumenty w tej cenie, i to zrobilo na mnie największe wrażenie poprostu siłą dzwięku. Ma wzmacniacz stereo 2x50W , oraz fantastyczne organy kościelne...jak dla mnie oczywiście. Poza tym instument nie ma zewnętrzenego zasilacza, wygląda ładnie, oraz waży godne 70 kg. Stał jeszcze model polakierowany na czarny fortepian (VP-120HGB), piękny ale droższy o 800PLN (normalnie 4600PLN, chyba był trochę porysowany).
Ostatnio zmieniony przez jacekzom Wto 12 Paź, 2010, w całości zmieniany 2 razy  

betka 
Szeregowy

Wysłany: Pon 11 Paź, 2010   

ten Galileo VP-120 firmy Viscount jest dobry ,dobre brzmienie ,ale polecam ogromnie pianina CLASSIC CANTABILE DP 60,88,50 ,100 , 400,1000 spory wybór

BDB CENY OSIĄGALNE DLA KAŻDEGO
swietna jakośc i brzmienie fortepianu !

pianina elpiano tez warte uwagi z tym że głosniki słabsze i cena troche wygórowana

wg mnie yamaha,casio,roland ,kawai są ok ale ceny nie z tej ziemi ,płacisz za przereklamowanie

gra sie od ładnych paru lat :)
Ostatnio zmieniony przez betka Sro 13 Paź, 2010, w całości zmieniany 4 razy  

r_gdynia 
Podpułkownik

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010   

I zaczyna się to, o czym pisałem powyżej. "Najazd przedstawicieli" :-)

Betka - jak już coś piszesz to osobiście proszę - "więcej polotu w reklamie" :-)

Muzzykowwicz 
Podporucznik

Wysłany: Wto 12 Paź, 2010   

Zgodzę się z przedmówcą. Jeden coś napisze, kolejny to gorąco to poleci... Ludzie. Po co?

betka 
Szeregowy

Wysłany: Sro 13 Paź, 2010   

r gdyna Najazd przedstawicieli zaproponowałes na poczatku :)
i żadnego polotu w reklamie

muzzykowwicz a po co polecac yamahe,casio,roland ,kawai ? po to bo cena jest przesadzona? bo dla mnie tak jest i w tych markach płacisz głównie za logo :)

droższe nie znaczy lepsze :)

pełna oferta CC
http:/ciach

http://forum.muzyczny.pl/viewtopic.php?t=2324

10. Z racji na ignorowanie prośby o nie zamieszczanie linków do stron/sklepów konkurencyjnych, wszystkie tego rodzaju linki będą usuwane. Dozwolone jest natomiast bez ograniczeń posługiwanie się linkami serwisów „neutralnych” czyli zagranicznych, serwisów aukcyjnych, oraz – najlepiej – stron producentów.

12. Serwis muzyczny.pl nie zezwala na umieszczanie na forum treści reklamowych, ofert współpracy, oraz na ogłaszanie wszelkiego rodzaju działalności komercyjnej. Użytkownik który umieszcza na forum w/w treści, jest traktowany jako spamer.
Ostatnio zmieniony przez marcin@muzyczny.pl Pią 05 Lis, 2010, w całości zmieniany 5 razy  

jazzhn 
Pułkownik

Wysłany: Sro 13 Paź, 2010   

szanowni " doradzacze" ;
zasadą tego forum jest - jeden pyta ( zwykle zielony tak muzycznie jak i technologicznie - drugi odpowiada , a właściwie " radzi" ( zwykle " zauroczony" instrumentem, jaki sam posiada ); i nie ma się co dziwić, że każda myszka swój ogonek chwali dlatego nie przesadzajcie z konkurowaniem ze sobą tylko dbajcie o satysfakcję pytającego;po przeczytaniu takich " rad" pytający zgłupieje i kupi zupełnie coś innego; to jest dokładnie tak jak z zakupem samochodu; czy " młodemu" kierowcy potrzebne jest auto które "wyciąga" 200 na godz., a PO CO, żeby się zabił ; przecież on jeszcze nie umie jeździć - dopiero za kilka ... 10 lat ; czy adeptowi klawiszów potrzebny jest instrument z bajerami ( 100 sampli, 100 rytmów), PO CO, przecież on nie potrafi zagrać pozyzwoicie i prawidłowo technicznie "100 Lat"- może ... za kilka lat(...) a to właśnie te bajery stanowią większą część ceny;a jeżeli ktoś myśli że na takich bajeranckich klawiszach szybciej się nauczy grać , to ... myśleć może ale grać na pewno nie będzie; co do brzmienia, jest to kwestia względna dla każdego, każde brzmienie na początku fascynuje a po czasie - osłuchaniu ... nie - to nie to; dokładnie jak z " partnerkami" lub "partnerami" ; popieram zdanie BETKA(I) że " droższe nie znaczy lepsze" - nie zawsze wg mnie- a wiem to z własnego doświadczenia; ponadto trzeba mieć na uwadze, że instrument elektroniczny już po roku technologicznie jest przestarzały albo nie opłaca sie go naprawiać , czy warto zatem " nowicjuszowi" wydawać sporą kasę na bajery i nowości, nie mówiąc o marce ???

Diver75r 
Szeregowy

Wysłany: Czw 21 Paź, 2010   

Ja też miałem taki dylemat ograłem kilka pianinek , ale głownie zależało mi na dobrej klawiaturze i w mojej opinii do 3000zł wygrywa Korg SP-250

bartekkrzemien 
Plutonowy

Wysłany: Czw 04 Lis, 2010   

W tej chwili mam CASIO CDP-200R. KEYBOARD I PIANINO W JEDNYM!
Charakteryzuje go wysokiej klasy klawiatura. Kosztuje 2600zł a klawiaturę ma jak instrument za 5000,6000zł .Posiada także zaawansowany system edukacji który pokazuje ćwiczenia a na koniec wystawia ocenę. Posiada sold na karty sd i można ściągać midi i odtwarzać. Niektórzy nie umieją tego robić w tym instumencie. Powiem tylko, że midi trzeba wrzucać na kartę do folderu MUSICDAT. Poniżej dam link do wrzuty gdzie wrzuciłem audio jak gra midi w tym instumencie. Sam nagrałem. Szukam keyboardu bo mam problem z przewożeniem tego. Nie chce mi się ciągle tych nóżek rozkręcać i potrzebuję coś takiego żeby wziąść "pod pachę" i jechać. Można nawet wziąść ten instrument na wesele bo ma on 670 barw.

Jest to naprawdę fajny keybord z ważoną klawiaturą. O niebo lepszy od YAMAHY DGX-630\640. POSIADA TEŻ TAKIE FAJNE
FUNKCJE JAK SAMPLING!Podłączamy mp3 albo
iPoda, nagrywamy coś i tym gramy!. W Music Preset (odpowiednik Music Finder
z Yamahy) zapisane wiele hitów.

NAGRANE PRZEZE MNIE MIDI Z TEGO INSTRUMENTU!

NACIŚNIJ NA IKONKĘ

jazzhn 
Pułkownik

Wysłany: Sob 06 Lis, 2010   

bocianzdw, ... połowa października minęła... napisz , co kupiłaś?

bocianzdw
Szeregowy

Wysłany: Pon 08 Lis, 2010   

Witam,
Dzięki za wszystkie porady, kupiłam pianino Yamaha CLP 320. Nie wiem czy to najlepszy zakup, ale najważniejsze, że mąż był bardzo zaskoczony i szczęśliwy i pianino mu się podoba. Oczywiście gra codzienne i przypomina sobie utwory. Jeszcze raz wszystkim wielkie dzięki za pomoc. Duży wpływ na decyzję i rozsądek przy zakupie miał jazzhn. Mąż można powiedzieć jest na etapie uczenia się, bo sporo lat nie grał, zobaczymy czy będzie miał taki zapał do gry jak w tej chwili.
Pozdrawiam.

jazzhn 
Pułkownik

Wysłany: Wto 09 Lis, 2010   

.. i b.dobry wybór; królowa marek wśród klawiszów, elagancki , profesjonalny i wszechstronny instrument do grania każdej muzyki dla pianistów ; zachęcam do korzystania ze strony: http://www.yamahamusicsof...7?currency=USD;
... odkryjesz dodatkowe możliwości , tajemnice i uniwersalnośc instrumentów CLAVINOVA;
... warto było dołożyć te kilkanaście stówek;

tomekkk 
Szeregowy

Wysłany: Czw 11 Lis, 2010   

witam,
zastanawiam się nad dwoma modelami yamaha CLP 320 oraz Roland RP-201, Yamaha tańsza 500 zł, poradzcię proszę,które jest lepsze pod względem technicznym.Może ktoś z Was miał okazję grać na jednym i drugim i może ocenić jaka jest różnica w barwie dzwiękowej i nacisku klawiszy.

Odpowiedz do tematu