Gitary - portal dla gitarzystów
instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum Strona Główna instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum
Twoje muzyczne forum :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomózcie w wyborze
Autor Wiadomość
kuba7jp 
Major

Wysłany: Czw 07 Sty, 2010   Pomózcie w wyborze

Jestem użytkownikiem tyrosa 3 oraz korga pa 800.. Zanmierzam sprzedać pa 800 i kupić albo audyę albo rolanda fantoma g6 lub g7...Instrument będę wykorzystywał do robienia od podstaw midów gdyz jestem pracownikiem firmy muzyczka.pl , takze do obrbiania midów jaki do gry na żywo na chałturkach.. Który instrument byscie mi polecili a moze macie jakieś inne propozycje???

vet13 
Marszałek
Opętany Klawiszowiec

Wysłany: Czw 07 Sty, 2010   

Ale Tyros'a 3 zostawiasz??

Roland Fantom G, to potęga w brzmieniu, do puszczania Midów i dogrywania na nim czegoś, do solówek, to byś miał super zestaw Tyros 3 + Roland Fantom G. Jeśli natomiast chciałbyś kupic Audyę, to też dobre rozwiązanie, bo wtedy Tyros'a 3 miałbyś do grania muzyki Dance i Disco Polo, a Ketrona do muzyki Pop, Rock itp. Niedawno pisaliśmy na forum, że jakby się Yamaha połączyła z Ketronem, to produkowano by idealne instrumenty.

kuba2807 napisał/a:
Jestem pracownikiem firmy muzyczka.pl

Czemu dopiero teraz o tym mówisz? :D Ja właśnie chce za niedługo kupić kilka Midów, ale brakuje też mi kilku fajnych, które chętnie bym kupił. Nie wiem, jakbyś mógł zrobić je...? Podałbym Ci tytuły :)

A tymczasem, jakbyś mógł ocenić Mida, którego niedawno sam nagrywałem od podstaw. Niestety musisz na Tyrosie odtworzyć, bo mam tylko w pliku MID nagrane, ponieważ coś mi się z kartą dźwiękową stało :/

http://www.speedyshare.co...y_lala.S516.MID

kuba7jp 
Major

Mam prawie całą kolekcję firmy camaro także mozemy się dogadać.

vet13 
Marszałek
Opętany Klawiszowiec

kuba2807 napisał/a:
Mam prawie całą kolekcję firmy camaro także mozemy się dogadać.

Tzn. jak? Ja też nie mam majątku, także mam ograniczoną sumę, jaką mogę przeznaczyc na Midy ;) Masz jakąś liste albo coś, tych Midów. Czy są tam również polskie piosenki i jakieś jedne z najnowszych?

r_gdynia 
Podpułkownik

Wysłany: Pią 08 Sty, 2010   

kuba2807 - byłem ostatnio na prezentacji Audya tak więc pozwolę sobie napisać parę moich przemyśleń.

Od razu napiszę, że audya nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Co do barw to są naprawdę super - te perkusje, basy - brzmi świetnie - od razu słychać, że klawisz super śpiewa. Posiada dużo funkcji, które są przydatne do grania na żywo. Ogólnie pisząc - szybko, łatwo i sprawnie jesteś w stanie przygotować się do gry, czy też sprawnie wykorzystywać jego funkcje podczas samego grania. Po dłuższym namyśle doszedłem jednak do wniosku, że jest to chyba klawisz skierowany głównie dla "chałturników" grających w niepełnych składach. Posiada wszystko co jest im potrzebne podczas gry na żywo. Tak więc patrząc okiem "chałturnika" jest to topowy parapet w tej kategorii.

Patrząc moim okiem (wg moich potrzeb) dużo mu brakuje aby zadowolić moje oczekiwania. Pomijam brak pedałów, ilość klawiszy itd... (przecież to inna kategoria instrumentu). Jednak wolałbym T3 ze względu na ogół barw i podkłady. Jakoś nie docierają do mnie te podkłady z Audya - wolę Tyrosa 3 (podkłady filmowe, Hans Zimmer) - czegoś takiego nie znajdę w Ketronie. Ketron jest jakby przygotowany do "ogrywania weselicha" - tak go odebrałem - muzyczka biesiadna, orientalna, typowy pop no i może rock - w tej kategorii świetnie sobie radzi. Ale już w dance, house itp... wypada gorzej. Posiada wiele funkcji, które mi osobiście nie są potrzebne (a trzeba za nie płacić).

Dodam jeszcze największy minus - CENA. Moim zdaniem po prezentacji wyceniłbym go max na 12.000 zł - 13.000 zł. Nie wiem dlaczego obecnie jest aż tak drogi.

Podsumowując.
Szukasz klawisza z myślą o weselu i tylko weselu - audya jest do tego stworzona. Szukasz klawisza, przy którym chcesz się bawić w domu w każdy rodzaj muzyki? - zapomnij o audya. ;-)

To są tylko moje odczucia. Osobiście po prezentacji już mi się odechciało Audya ;-) .

Pozdrawiam.

vet13 
Marszałek
Opętany Klawiszowiec

r_gdynia napisał/a:
Od razu napiszę, że audya nie zrobiła na mnie większego wrażenia...

...Patrząc moim okiem (wg moich potrzeb) dużo mu brakuje aby zadowolić moje oczekiwania.

A nie mówiłem Ci kiedyś, że ten instrument nie jest wcale taki super?? ;)

r_gdynia 
Podpułkownik

vet13 - nie myl pojęć. Dla "chałturnika" jest rewelacyjny. Brzmienia też ma świetne. Ogólnie bardzo dobry klawisz.

Jednak nie jest instrumentem na moje potrzeby (którego szukam) - stąd taka moja opinia.

vet13 
Marszałek
Opętany Klawiszowiec

Ale chodzi mi ogólnie o to, że nie jest taki wspaniały, jak wszyscy mówią. Przecież na nim nie zagrasz fajnie Dancu itd. Moim zdaniem, jednak najlepszym keyboardem jest Tyros 3.

r_gdynia 
Podpułkownik

vet13 - jeśli miałbym tylko i wyłącznie ogrywać wesela to bez wahania brałbym Audya zamiast T3. Po prostu Audya jakby był wręcz stworzony do grania na żywo.

Z kolei chcesz coś do domu bierz T3. Jest skierowany do większej grupy osób. Ma pewne cechy których nie posiada audya (i na odwrót). T3 - ma więcej tego czego sam szukam w klawiszu. Mogę przed grą wciskać i 10 guzików zamiast jednego ale chcę mieć podkłady filmowe i te barwy XG ;-) .

Odpowiedz do tematu