fenderek
Szeregowy

Farfisa TK79 - opinie

sob 09 mar, 2013

Potrzebuję jakiś keyboard dla mojego syna, niech się chłopaczyna uczy, bo już pora. Ktoś będzie mnie musiał zastąpić na chałturkach ;-)

Nie chcę mu kupić byle czego, ale i nie musi to być wysoka półka.
Myślałem o Włoskiej marce Farfisa a dokładniej o modelu TK79.
Z czasów młodości pamiętam organy tej firmy od których zaczęła się moja przygoda z muzyką i chyba przez sentyment obrałem tą firmę. Spotkał się ktoś z tymi instrumentami?
Macie jakieś doświadczenia?

Warto na początek czy polecicie coś innego?

arash
Pułkownik

sob 09 mar, 2013

Kolego,jezeli chcesz zeby syn znienawidzil nauke gry od samego poczatku ,to nie kupuj mu zabytkowego klawisza!!! Kup mu cos co zo zaciekawi, bedzie mialo fajne barwy a moze nawet i style. A powiec w ogóle jaki masz fundusz na zaczątek nauki syna? Wtedy możemy rozmawiać dalej :-)
Ostatnio zmieniony sob 09 mar, 2013 przez arash, łącznie zmieniany 1 raz.
casio CTK,roland-e15,gem-ws1,roland-g800,korg-i3,korg-i30,korg-pa60,korg-pa80,korg-x3,casio-cdp200r,ensoniq-mr76,tyros2,tyros3-roland juno stage-kurzweil sp2.... (obecnie Tyros 4 vs Roland ax synth black)

Pawel5m
Podporucznik

sob 09 mar, 2013

Arash a grałeś na Farfisie? Może nie ma co tak pochopnie radzić;)
Być może włoska firma (która wyprodukowała np. Ketrona Audyę) zauważyła, że nie ma dużej konkurencji i uznała, że wprowadzi swój produkt na rynek. Kurcze ja Ci nie pomogę, bo choć w sklepie stała Farfisa, nie sięgnąłem do niej, więc sorki.
Najlepiej fenderek jakbyś podskoczył do sklepu, pograł i sam ocenił;)

arash
Pułkownik

ndz 10 mar, 2013

zobaczyłem to coś w allegro, jak dla mnie następne Casio odrazu na pierwszy rzut oka,

to jakby syn zdał prawo jazdy a tata kupił mu jako pierwsze auto do nauki Trabanta...
Ostatnio zmieniony ndz 10 mar, 2013 przez arash, łącznie zmieniany 1 raz.
casio CTK,roland-e15,gem-ws1,roland-g800,korg-i3,korg-i30,korg-pa60,korg-pa80,korg-x3,casio-cdp200r,ensoniq-mr76,tyros2,tyros3-roland juno stage-kurzweil sp2.... (obecnie Tyros 4 vs Roland ax synth black)

Pawel5m
Podporucznik

ndz 10 mar, 2013

No zgoda, bo i może mi się tak skojarzyło, ale jako użytkownik Casio powiem Ci, że żadna Yamaha nie oferuje tak wiele bajerów (tak myślę) i ładnych styli/ barw w niskiej cenie, niekoniecznie realniej zrobionych. Na plus Yamahy wpływają możliwości typu więcej styli do wgrania do keyboardu i ewentualnie tworzenie własnych styli (nie wiem jak przy tych tańszych, ale też się chyba da...), ale pytanie teraz czy syn ma się uczyć, czy kombinować od razu...

Najlepiej samemu ocenić za i przeciw...

arash
Pułkownik

Re: Farfisa TK79 - opinie

ndz 10 mar, 2013

[quote="fenderek"]Potrzebuję jakiś keyboard dla mojego syna, niech się chłopaczyna uczy, bo już pora. Ktoś będzie mnie musiał zastąpić na chałturkach ;-)

chyba chodzi koledze o naukę od podstaw,

fenderek
Szeregowy

ndz 10 mar, 2013

Oczywiście to mają być podstawy dla kilkulatka. Farfise mają w sklepie w moim mieście, więc pewnie będę musiał przetestować. Wolałem jednak zapytać, dowiedzieć się jak jest z awaryjnością, jakością po jakimś czasie.

Myślę, że na kilak lat wystarczy mu instrument za 700-800zł.

arash
Pułkownik

ndz 10 mar, 2013

myśle że to klawisz typu zaawansowana zabawka pod choinke dla 5 cio latka,

lepiej kupić coś markowego i mieć spokojną głowę że nawet jakby się coś stało to masz serwisy w których bez problemu Ci naprawią taki sprzęt. również przy sprzedaży nie będzie problemu z markowym sprzętem, a jak kupisz mało znaną firme to kupiłeś sobie klawisz na zawsze , no chyba że za 100zł go sprzedasz komuś.

fenderek
Szeregowy

pn 11 mar, 2013

Racja co do markowych klawiszy, ale...
... dzisiaj byłem w sklepie, porównywałem z Casio, Yamahą i jest lepszy od Casio, nieco gorszy od Yamahy, dostałem ekstra cenę i kupiłem. Póki co jestem zadowolony.
Serwis jest w Polsce, więc nie ma problemu.

Co do tego, że to jest zabawka... to ma być zabawka do nauki a nie profesjonalny klawisz, bo za 1000zł takowego nie kupisz.

Dzięki za wyrażenie opinii.

arash
Pułkownik

pn 11 mar, 2013

No ja gym kupił używke yamahy za te pieniądze , ale to kwestia podejścia , gustu i ostatecznego wyboru :-) ,jedno co dobre to to że jest serwis w naszym krajun:-) przyjemnej nauki życze :-)

Pawel5m
Podporucznik

śr 13 mar, 2013

Kolego nie wiem, czy jeszcze nie kupiłeś instrumentu, ale to może Ci się przydać.
http://www.infomusic.pl/testy/view/3524 ... w_edukacji

Wróć do „Klawisze - keyboardy, syntezatory i stage piana”