Promocja książek
instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum Strona Główna instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum
Twoje muzyczne forum :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Farfisa TK79 - opinie
Autor Wiadomość
fenderek 
Szeregowy

Wysłany: Sob 09 Mar, 2013   Farfisa TK79 - opinie

Potrzebuję jakiś keyboard dla mojego syna, niech się chłopaczyna uczy, bo już pora. Ktoś będzie mnie musiał zastąpić na chałturkach ;-)

Nie chcę mu kupić byle czego, ale i nie musi to być wysoka półka.
Myślałem o Włoskiej marce Farfisa a dokładniej o modelu TK79.
Z czasów młodości pamiętam organy tej firmy od których zaczęła się moja przygoda z muzyką i chyba przez sentyment obrałem tą firmę. Spotkał się ktoś z tymi instrumentami?
Macie jakieś doświadczenia?

Warto na początek czy polecicie coś innego?

arash 
Pułkownik

Wysłany: Sob 09 Mar, 2013   

Kolego,jezeli chcesz zeby syn znienawidzil nauke gry od samego poczatku ,to nie kupuj mu zabytkowego klawisza!!! Kup mu cos co zo zaciekawi, bedzie mialo fajne barwy a moze nawet i style. A powiec w ogóle jaki masz fundusz na zaczątek nauki syna? Wtedy możemy rozmawiać dalej :-)
casio CTK,roland-e15,gem-ws1,roland-g800,korg-i3,korg-i30,korg-pa60,korg-pa80,korg-x3,casio-cdp200r,ensoniq-mr76,tyros2,tyros3-roland juno stage-kurzweil sp2.... (obecnie Tyros 4 vs Roland ax synth black)
Ostatnio zmieniony przez arash Sob 09 Mar, 2013, w całości zmieniany 1 raz  

Pawel5m 
Podporucznik

Wysłany: Sob 09 Mar, 2013   

Arash a grałeś na Farfisie? Może nie ma co tak pochopnie radzić;)
Być może włoska firma (która wyprodukowała np. Ketrona Audyę) zauważyła, że nie ma dużej konkurencji i uznała, że wprowadzi swój produkt na rynek. Kurcze ja Ci nie pomogę, bo choć w sklepie stała Farfisa, nie sięgnąłem do niej, więc sorki.
Najlepiej fenderek jakbyś podskoczył do sklepu, pograł i sam ocenił;)

arash 
Pułkownik

Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

zobaczyłem to coś w allegro, jak dla mnie następne Casio odrazu na pierwszy rzut oka,

to jakby syn zdał prawo jazdy a tata kupił mu jako pierwsze auto do nauki Trabanta...
casio CTK,roland-e15,gem-ws1,roland-g800,korg-i3,korg-i30,korg-pa60,korg-pa80,korg-x3,casio-cdp200r,ensoniq-mr76,tyros2,tyros3-roland juno stage-kurzweil sp2.... (obecnie Tyros 4 vs Roland ax synth black)
Ostatnio zmieniony przez arash Nie 10 Mar, 2013, w całości zmieniany 1 raz  

Pawel5m 
Podporucznik

No zgoda, bo i może mi się tak skojarzyło, ale jako użytkownik Casio powiem Ci, że żadna Yamaha nie oferuje tak wiele bajerów (tak myślę) i ładnych styli/ barw w niskiej cenie, niekoniecznie realniej zrobionych. Na plus Yamahy wpływają możliwości typu więcej styli do wgrania do keyboardu i ewentualnie tworzenie własnych styli (nie wiem jak przy tych tańszych, ale też się chyba da...), ale pytanie teraz czy syn ma się uczyć, czy kombinować od razu...

Najlepiej samemu ocenić za i przeciw...

arash 
Pułkownik

Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   Re: Farfisa TK79 - opinie

[quote="fenderek"]Potrzebuję jakiś keyboard dla mojego syna, niech się chłopaczyna uczy, bo już pora. Ktoś będzie mnie musiał zastąpić na chałturkach ;-)

chyba chodzi koledze o naukę od podstaw,

fenderek 
Szeregowy

Oczywiście to mają być podstawy dla kilkulatka. Farfise mają w sklepie w moim mieście, więc pewnie będę musiał przetestować. Wolałem jednak zapytać, dowiedzieć się jak jest z awaryjnością, jakością po jakimś czasie.

Myślę, że na kilak lat wystarczy mu instrument za 700-800zł.

arash 
Pułkownik

myśle że to klawisz typu zaawansowana zabawka pod choinke dla 5 cio latka,

lepiej kupić coś markowego i mieć spokojną głowę że nawet jakby się coś stało to masz serwisy w których bez problemu Ci naprawią taki sprzęt. również przy sprzedaży nie będzie problemu z markowym sprzętem, a jak kupisz mało znaną firme to kupiłeś sobie klawisz na zawsze , no chyba że za 100zł go sprzedasz komuś.

fenderek 
Szeregowy

Wysłany: Pon 11 Mar, 2013   

Racja co do markowych klawiszy, ale...
... dzisiaj byłem w sklepie, porównywałem z Casio, Yamahą i jest lepszy od Casio, nieco gorszy od Yamahy, dostałem ekstra cenę i kupiłem. Póki co jestem zadowolony.
Serwis jest w Polsce, więc nie ma problemu.

Co do tego, że to jest zabawka... to ma być zabawka do nauki a nie profesjonalny klawisz, bo za 1000zł takowego nie kupisz.

Dzięki za wyrażenie opinii.

arash 
Pułkownik

Wysłany: Pon 11 Mar, 2013   

No ja gym kupił używke yamahy za te pieniądze , ale to kwestia podejścia , gustu i ostatecznego wyboru :-) ,jedno co dobre to to że jest serwis w naszym krajun:-) przyjemnej nauki życze :-)

Pawel5m 
Podporucznik

Wysłany: Sro 13 Mar, 2013   

Kolego nie wiem, czy jeszcze nie kupiłeś instrumentu, ale to może Ci się przydać.
http://www.infomusic.pl/t...elom_w_edukacji

Odpowiedz do tematu