instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum
Twoje muzyczne forum :-)

Klawisze - keyboardy, syntezatory i stage piana - Korg pa 50-80

rafek55 - Pią 24 Paź, 2008
Temat postu: Korg pa 50-80
Witam chciałem porady odnośnie KORGA pa50 , 60 lub 80 .Jakie sa dokładnie różnicemiędzy tymi instrumentami . Dzieki
Peke - Pią 24 Paź, 2008

jedynie co mogę ja powiedzieć to, że korg pa50 jest najsłabiej wykonany...słaba klawiatura, psująca się stacja dyskietek...wrażenie że keyboard może się zaraz rozlecieć

natomiast te 2 pozostałe są już dobrze wykonane

co do brzmienia to trzeba poczekać na ocenę innych....bo tego to już nie wiem

Arnold - Pią 24 Paź, 2008

Pa 50 jest najgorzej wykonany, ale jest najnowszy z tych trzech. Natomiast Pa 60 i 80 możesz spotkać w wersjach z dyskiem twardym i tymi radzę się zainteresować :)
rafek55 - Pią 24 Paź, 2008

Dzieki za zainteresowanie. Bardzo na dysku twardym mi nie zależy , bo wiekszość rzeczy gram z łapy lub kumpel puszcza z Psr1500. Chodzi mi o to czy warto na chautury kupic taki klawisz (ARANŻE ) bo barwy to pewnie takie jak w seriach '' i ''
Chyba że za 2000pln mozna cos innego kupić do grania z aranzami. Nie zalezy mi na nowym instrumencie

[ Dodano: Pią 24 Paź, 2008 ]
A może Roland GW 8 ? Oglądałem demówki na youtube i ten klawisz wydaje się nie zły. Co sądzicie. Może ktos z was stynkął sie z tym instrumentem i podzieli się z nami opinią o nim . Z góry dziekuje

vet13 - Pią 24 Paź, 2008

Roland GW-8, to porządny instrument. Można powiedzieć, że to jest pół workstation a pół keyboard.
Arnold - Sob 25 Paź, 2008

Eee jaki z niego workstation, jak nawet mida obrobić nie można na nim :P Słyszałem go w akcji i np. do mnie totalnie nie przemawia.
Natomiast na pytanie czy warto kupić na chałtury aranżer, no to sam sobie musisz odpowiedzieć, bo to Twój zespół. W tej cenie dużego wyboru nie ma.

vet13 - Sob 25 Paź, 2008

Producent pisze, że GW-8, to workstation/keyboard (pół na pół).
rafek55 - Pon 27 Paź, 2008

Witam serdecznie ponownie. Mam znów dylemat odnosnie kupna klawisza .Troszke sie zmieniło i mam do wyboru Rolanda E50 lub GW8 . Prosze o podpowiedź i popinie na temat tych instrumentów. Dzieki
Arnold - Pon 27 Paź, 2008

rafek55 napisał/a:
Witam serdecznie ponownie. Mam znów dylemat odnosnie kupna klawisza .Troszke sie zmieniło i mam do wyboru Rolanda E50 lub GW8 . Prosze o podpowiedź i popinie na temat tych instrumentów. Dzieki

GW-8 zdecydowanie. Wszyscy jednogłośnie twierdzą, że lepiej brzmi od E 50.

vet13 - Pon 27 Paź, 2008

TAK! GW-8 i nic innego. W porównaniu z E50, to tylko GW-8
i.maliszewski - Pon 27 Paź, 2008

rafek55 napisał/a:
Chodzi mi o to czy warto na chautury kupic taki klawisz (ARANŻE ) bo barwy to pewnie takie jak w seriach '' i ''

...jeśli chodzi Ci głównie o aranże to kupuj śmiało, wszyscy je zachwalają....

...a jeśli o brzmienia to za tą cenę naprawdę trudno wymagać więcej....

rafek55 - Pon 27 Paź, 2008

OK i.maliszewski mam nadzieje że w Twojej wypowiedzi
chodziło Ci o GW8 bo już nie zmienie zdania jak tylko GW8 chociaż myslałem jeszcze nie dawno że Yamaha to jest to ,nie obrazjac nikogo sam do dzisiaj miałem Yamahe i Korga ale sprzedałem> Kolega z kapeli ma PSR1500 i juz dość chyba sie obsłuchałem tego instrumentu i warto bedzie cos zmienić , a GW 8 z tego co usłyszałem go, to ma bdb brzmienia jak na wiejskie wesela bo tak szczerze mówiąc Bóg wie czego nie portrzebujemy.Macałem dzisiaj w sklepie rolka E50 NIE POLECAM nikomu (made in china już na pierwszy rzut oka MOJE SKROMNE ZDANIE ) Rozmawiałem ze sprzedawca w sklepie muzycznym i sam polecał GW8, tylko jest jeden problem nie mają od ręki .Mam pozyczonego Korga pa 50 też jakoś do mnie nie przemówł chociaż ma pare styli godnych uwagi. Pozdrawiam wszystkich klawiszowców a w szczegulności agarta dobry chłop z niego zna sie na klawiszach a szczególnie na MIDI pozdro

i.maliszewski - Wto 28 Paź, 2008

....e50 poza dotykowym monitorem nie ma czym sie pochwalic.....
bamber71 - Wto 28 Paź, 2008

vet13 napisał/a:
Producent pisze, że GW-8, to workstation/keyboard (pół na pół).

taki z niego workstation jak z koziej d.......... :morda:

keyboard to się zgadzam, bo można na nim zagrać za pomoca styli muzycznych

workstation to inaczej mówiąc stacja robocza: instrument taki musi posiadać
sekwencer (brak w GW8, jest jedynie rekorder)
edycję barw (brak w GW8, możesz sobie pokręcić dwiema gałeczkami, ale nie zapiszesz swoich ustawień :haha: )
edycję styli (brak w GW8)

Wracając do Korga - różnic w brzmieniu nie ma żadnych.
PA50,60,80 to ten sam moduł

PA50 to Chińczyk, badzo awaryjny i okrojony, wykonanie niskobudżetowe
PA60 to dokładnie to samo, ale w solidnym wykonaniu i z możliwoscią podpięcia wewnętrznego HD
PA80 to jest otwarty na rozbudowę, mozesz w nim zamontować HD, harmonizer wokalny, wyjście video, karty rozszerzeń (brzmienia), standardowo posiada drawbar organ i sampler. To juz jest porządna maszynka mówiąc krótko.

vet13 - Wto 28 Paź, 2008

bamber! widać, ze nie warto wierzyć producentowi :tak: :morda:

cóż, trzeba zachęcić do zakupu :morda:

bamber71 - Sro 29 Paź, 2008

Dokładnie,

Roland we wciskaniu bajery moim zdaniem jest najlepszy :morda:
Spójrzmy na opisy takich instrumentów jak GW7 czy E09 - wynika z nich, że to lepsze parapety od Tyrosa :haha:

vet13 - Sro 29 Paź, 2008

chyba ich coś, przecież to nawet nie są instrumenty klasy średniej, tlyko bardziej to amatorskiego grania/edukacji*
rafek55 - Czw 30 Paź, 2008

Cześć z wypowiedzi vet13 i bamber71 wynika że GW8 to badziew. no cóz a ja zaryzykuje i kupie jak bedzie ten klawisz w sklepie . Ale dzieki za opinie na temat GW8
vet13 - Czw 30 Paź, 2008

rafek55 - gw-8 już jest w sklepach, ale w nielicznych.
i.maliszewski - Czw 30 Paź, 2008

... a w muzyczny.pl jest też - http://muzyczny.pl/pokaz....33&grupa=119532

...ale cena :rety:

vet13 - Czw 30 Paź, 2008

i.maliszewski, ale to jest Roland Juno Stage

... a w muzyczny.pl jest też - http://muzyczny.pl/pokaz....33&grupa=119532

czyta się też tak:

... a w muzyczny.pl jest też - juno stage

(i to właśnie miałem na myśli) :morda: ........ale cena tak nowalijkowa że.... poczekam...

vet13 - Czw 30 Paź, 2008

aha, bo myślałem ,ze ci się linki pomyliły, bo my tu gadamy cały czas o gw-8 :morda:

zwracam honor

....fakt, a miało być o Korgach :morda:
vet13 - Czw 30 Paź, 2008

szybko ludzie zmieniają decyzję :morda:
rafek55 - Czw 30 Paź, 2008

Cześć vet13. Ludzie nie zmieniaja szybko decyzji tylko patrza co DLA NICH bedzie najlepszym wyborem . Dla mnie tak myslę to bedzie GW8 a nie Pa50 czy E50 bo bawiłem sie na tych instrumentach i moim skromnym zdaniem to troszke ulepszone starsze modele ( ale nie rewelacja ) E50 straszny plastik juz na pierwszy rzut oka i wcale nie brzmi rewelacyjnie a PA50 też zadnej podniety to co mówia na forach o PA50 to prawda , nowy instrument i juz buczy na wyjściu słuchawkowym itd...../ Ja osobiscie wezmę Gw8 mam nadzieje że się na nim nie przejade z tego co mówił znajomy sprzedawca naprawde WARTO :yupi: :tak:
vet13 - Czw 30 Paź, 2008
Temat postu: MIDI
z tych 3 wymienionych przez ciebie instrumentów, gw-8 będzie najlepszy :tak:

___________________________________________________________________________________________________________

Wysłałem Ci te midi :tak: Jest ich 579! Będziesz miał czego słuchać, na nowym instrumencie :morda:

Arnold - Pią 31 Paź, 2008

rafek55 napisał/a:
Cześć vet13. Ludzie nie zmieniaja szybko decyzji tylko patrza co DLA NICH bedzie najlepszym wyborem . Dla mnie tak myslę to bedzie GW8 a nie Pa50 czy E50 bo bawiłem sie na tych instrumentach i moim skromnym zdaniem to troszke ulepszone starsze modele ( ale nie rewelacja ) E50 straszny plastik juz na pierwszy rzut oka i wcale nie brzmi rewelacyjnie a PA50 też zadnej podniety to co mówia na forach o PA50 to prawda , nowy instrument i juz buczy na wyjściu słuchawkowym itd...../ Ja osobiscie wezmę Gw8 mam nadzieje że się na nim nie przejade z tego co mówił znajomy sprzedawca naprawde WARTO :yupi: :tak:

A ja myślę, że jednak się przejedziesz...
I wróciłbym do propozycji z początku tematu, mianowicie Pa 60 lub Pa 80.
Od GW-8 nie wymagajcie wiele. On się sprawdza jako drugi klawisz, przeważnie do dogrywania prawą ręką, ale style ma słabiutkie. Co gorsza, nie ma żadnej możliwości ich edycji. Jedynie możesz wyszukać jakieś w necie, podobno od E 50 są lepsze i pasują. GW-8 nie ma także edycji midi, nie ma nawet pełnego sekwencera, nie ma edycji barw - jedynie najprostsze parametry.
Nie wiem jak z tymi funkcjami w wymienionych przeze mnie Korgach, ale w ciemno zaryzykuję, że na pewno lepiej.
Koniecznie ograj GW-8 ZANIM podejmiesz decyzję.

rafek55 - Pią 31 Paź, 2008

Dzieki Arnold za podpowiedź . Trzeba bdzie GW8 wziąźć do domciu na np. chociaż 2 dni i sie troszkę pobawić pozdrawiam
bamber71 - Pią 31 Paź, 2008

rafek55 napisał/a:
Cześć z wypowiedzi vet13 i bamber71 wynika że GW8 to badziew. no cóz a ja zaryzykuje i kupie jak bedzie ten klawisz w sklepie . Ale dzieki za opinie na temat GW8

GW8 to nie aż taki badziew, klawisz w tej cenie oferuje bardzo dużo (polifonia 128, barwy z Fantoma, mp-fri :morda: ) nie można mieć wszystkiego za 2,5 kzł

bamber71 napisał/a:
GW8 to nie aż taki badziew, klawisz w tej cenie oferuje bardzo dużo (polifonia 128, barwy z Fantoma, mp-fri :morda: ) nie można mieć wszystkiego za 2,5 kzł

No tak, ale co mu z tej polifonii skoro style ma raczej kiepściutkie, a i sekwencera nie ma, żeby można było te 128 głosów jakoś sensownie wykorzystać :) A odtwarzacz mp3 podobno gra gorzej od Creative'a ZEN :)
Nie mniej jednak ogólnie ten klawisz brzmi dobrze, dzięki dobremu EQ na wyjściu i dobrym przetwornikom.

Cześć chłopaki .Widzę że tamat was wciagnął mam jeszcze jeden klawisz na oku MO6 nia ma aranży ale są niezłe paterny i to mozna też nie żle wykozystać a MO6 tez brzmi dobrze przewaznie synthy są miodzio i el.piana

[ Dodano: Pią 31 Paź, 2008 ]
Co sązicie o MO6 przecież midy też mozna puszczac z pena. Napiszcie opinie jak mozecie :morda:

vet13 - Pią 31 Paź, 2008

Tak, ja też go chciałbym kupić, ale matka mi nie chce go narazie kupić, ale prędzej czy później go kupię. Masz rację on ma bardzo fajne dźwięki syntezatorów, w końcu to instrument przeważnie do robienia muzyki dance'owej i elektronicznej :tak: Midi też można puszczać oczywiście. Tylko pamiętaj, że to syntezator, a syntezatory nie mają wbudowanych styli, tylko musisz sobie sam od podstaw robić, ale moim zdaniem jest to fajna zabawa.

Vet13 wiem dobrze co to MO6 że to synth a nie keyboard aranżer a le wiem co pisze bo grałem na nim , a ty vet13 jaki masz instrument?
vet13 - Pią 31 Paź, 2008

Ja mam Yamaha PSR-2100

MO6 ogólnie spoko, ale w podobnej cenie jest chyba CS6x, która np. mi bardziej podchodzi, ponieważ jest typowo do techno/trance :)

I z aranżerów zeszliśmy na synthy, a tutaj jak wiadomo król jest tylko jeden -> Korg TR.

vet13 - Pią 31 Paź, 2008

i jeszcze w CS6x jest RIBBON CONTROLER

po to jest to forum zeby sięgnąć opini od fachowców czy ludzi co dotykali róznych parapetów