instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum
Twoje muzyczne forum :-)

Gitary, efekty i wzmacniacze gitarowe - Piec lampowy, jaki najlepszy

torrentusiak - Pon 24 Kwi, 2006
Temat postu: Piec lampowy, jaki najlepszy
Witam, narazie gram na 15W Marshallu, planuje sprzedac go i kostke Uber Metal i przerzucic sie na dobry piec lampowy ok 40-50W. Kumpel mi doradza, zebym sie tego pozbyl i uzywal przesteru tylko z pieca, mowi ze tak bedzie najlepiej. Nie wiem czy ma racje, zalezy mi na dobrym cleanie i przesterze, na ktorym bedzie mozna wykrecic ciekawe brzmienia, w przyszlosci planuje kupic G-force'a ale to jesszcze troche czasu zanim uzbieram kase.

Narazie skupmy sie na piecu, podsumowujac:
-40-50W
-lampowy
-dobre oba kanaly

Doradzcie w jakim kierunku popatrzec, czy na firme czy na jakies konkretne modele. Z gory dziekuje za odpowiedz

Morthem - Pon 24 Kwi, 2006

Chcesz combo czy head+paczka? No i jakie masz fundusze?
torrentusiak - Pon 24 Kwi, 2006

myslalem o combo, ale jesli bedzie trzeba to kupie head i pake, a co do funduszy, to wiadomo ze chcialbym jak najtaniej i np jakbym chcial pojsc w glowe mesy jakies dual rectifier albo road king to bym zabulil sporo :) powiedzmy ... od 2500 do 6000 bo bede mial troche czasu na zbieranie kasy ...
rimmius - Pon 24 Kwi, 2006

No ale nie wiem na jakim piecu uzyskasz taki mocny przester ! kostka to kostka, Mi się zdaje, że bez tego się nie obejdziesz, bo nie uzyskasz na samym piecu takiego mocnego dzwieku.
torrentusiak - Wto 25 Kwi, 2006

hmmm w takim razie skupmy się moze na czystym kanale, od niego bedzie najwiecej zalezalo w przyszlosci,
mam jeszcze pytanie czy ktos slyszal przester z G-forca albo innych cudeniek TC electronic ?
czy pozniej rzeczywiscie wystarczy mi ten czysty kanal, no i w koncu w jakim piecu :) ??

yonek - Wto 25 Kwi, 2006

rimmius napisał/a:
No ale nie wiem na jakim piecu uzyskasz taki mocny przester ! kostka to kostka, Mi się zdaje, że bez tego się nie obejdziesz, bo nie uzyskasz na samym piecu takiego mocnego dzwieku.
Kolego ile masz lat? Ile czasu grasz na instrumencie i jakie masz doświadczenie ze wzmacniaczami? Radzę Ci z serca, najpierw poczytaj, poucz się, poszukaj, a potem wygłaszaj tak dogłębne analizy jak te powyżej.

BTW wszystko zależy od posiadanego budżetu. Niestety, używany, dobry wzmacniacz lampowy to wydatek nie mniej niż 2000 zł. Poza tym, niestety, wielu "gitarzystów", wychowanych na MT2 i innych kostkowych distortionach ma w pierwszym okresie użytkowania lampy ogromne trudności z uzyskaniem zadowalającego brzmienia. Niestety, higainowe kostki zabijają artykulację. Wymieniony tutaj DR to niestety koszt około 4 - 5 tys zł za sam head. Ale mozna np trafić 5150 lub JCM900 za ok 2.5 tys, do tego 1.5 tys dobra paczka 4x12 i mamy znakomity zestaw za 4 tys.

nikt - Wto 25 Kwi, 2006

torrentusiak napisał/a:
hmmm w takim razie skupmy się moze na czystym kanale, od niego bedzie najwiecej zalezalo w przyszlosci,
mam jeszcze pytanie czy ktos slyszal przester z G-forca albo innych cudeniek TC electronic ?
czy pozniej rzeczywiscie wystarczy mi ten czysty kanal, no i w koncu w jakim piecu :) ??

8) lapiesz sie za cos co niewiesz do czego sluzy.

1. jak zaczynasz sobie budowac brzmienie to zacznij do G-majora. ma praktycznie te same efekty co G-force ale jest o jakies 60% tanszy a rozni sie glownie probkowaniem sygnalu i pasmem obrobki bo nie jest on nastawiany tylko na gitare i mozna go stosowac w studiu. po co ci takie probkowanie jak i tak tego nie uslyszysz a na nagraniu obetniesz bo probki beda zamowaly zbyt duzo miejsca :)

2. multi tc sa przewidziane jako ubarwiacze brzmienia a nie przester :) tam masz pelno delayow, reverbow chorusow itd a nie przesterow. jak chcesz mocne brzmienie to kup sobie TSL marshalla albo 5150

3. jak chcesz dobry czysty to nie kupuj DR i 5150 :) bo czysty w nich jest wedlug mnie padaka.

4. zastanow sie jakiego brzmienia poszukujesz a potem sie nastaw na to ze nie ma czegos takiego jak uniwerslny sprzet i ze dobre brzmienie kosztuje i to nie malo i ze pewnie jeszcze ze 100razy zmienisz caly sprzet zanim znajdziesz to ktore cie zadowoli.

grz_ost - Wto 25 Kwi, 2006

Z lapowych piecow w przyzwoitej cenie i jakosci (recznie wykonane) to wg. sa Labogi. Mysle ze Studio Reverb ( http://laboga.pl/reverb.html ) bedzie sie dobrze nadawal. Moc jest w sam raz - 50W i kosztuje niecale 2000 zł. Na stronie producenta mozna sciagnac probki brzmieniowe.
Matthew - Wto 25 Kwi, 2006

A moze Peavey ValveKing ? Czytalem o nim i myśle ze powinien byc dobry :wink:

Nie wiem co do tego peaveya ale wypowiedzcie sie co do Marshall JCM 2000 DSL401
rimmius - Wto 25 Kwi, 2006

[quote="yonek"]
rimmius napisał/a:
Kolego ile masz lat? Ile czasu grasz na instrumencie i jakie masz doświadczenie ze wzmacniaczami? Radzę Ci z serca, najpierw poczytaj, poucz się, poszukaj, a potem wygłaszaj tak dogłębne analizy jak te powyżej.

No sorki, może troche przesadziłem, na odpowiednim piecu uzyskasz mocny przester.. (tutaj mam na mysli przykładowo tranzystor: Peavey studio pro czy bandit), Bardziej chodziło mi o to że no ten uber metal którego używa autor temtu modeluje konkretny dzwięk i jeśli taki mu odpowiada to nie koniecznie indentyczny dzwięk ustawic na piecu ( poprostu są rózne kostki i rózne piece)

co do uber metal ... to nie chce zachowywac dokladnie brzmienia tej kostki ... ale dalej zastanawiam sie czy pojsc w strone tego Marshalla JCM
rimmius - Wto 25 Kwi, 2006

torrentusiak napisał/a:
co do uber metal ... to nie chce zachowywac dokladnie brzmienia tej kostki ... ale dalej zastanawiam sie czy pojsc w strone tego Marshalla JCM

No jeśli dzwięk Ci odpowiada.. to czemu nie ?
Nie wiem czy ukręcisz na tym piecu taki dzwięk jaki będzię Ci odpowiadał bo nietestowałem tego pieca, najlepiej "skocz" do muzycznego i wybadaj sprzęt. Zresztą są też inne marki oprucz marshall-a, ale wszystko zalezy co cchesz uzyskać i ile masz kasy... Reszte sprawdzisz w sklepie.

hamu - Wto 25 Kwi, 2006

ja mam to kombo marshall mi całkowicie odpowiada dlatego je kupiłem noo jedna wada clean mi sie nie podoba lecz wogole go nie uzywam wiec dal mnie to wada to nie wada

co do drugiego kanału, to kalsyczny marshall, chcesz wiedzieć co za brzmienie to posłuchaj slash'a

trzeci(podicie gainu o 20dB) jest cieżki, chrakterystyczne brzmienie albo sie je lubi albo nie

z tego c ozauważyłem przy lamach to można fjanie zmieniqać brzmienie mały ruch gałek wsyzstko zmienia