instrumenty muzyczne - muzyczny.pl forum
Twoje muzyczne forum :-)

Klawisze - keyboardy, syntezatory i stage piana - Roland GW8, Korg PA 50/60, ew inny, muzyka na żywo;)

kaspa1988 - Sro 17 Sie, 2011
Temat postu: Roland GW8, Korg PA 50/60, ew inny, muzyka na żywo;)
witajcie,

Szukam klawisza do gry w składzie perkusja, gitara el + bas, klawisz. W tej chwili gram na yamaha-psr 730 jednak jeden instrument to za mało, stąd też proszę Was o radę jaki klawisz kupić, style mnie nie interesują, głównie chodzi o barwy i brzmienie oraz możliwość rozsądnego podziału klawiatury

Chodziły mi po głowie Korg x5D, Tr 61/76, Pa-50, Pa-60 ew Pa 500, Roland GW8 lub Judo Gi, Yamaha Psr-9000, Psr-3000, Tyros 1,

prosiłbym o jakieś podpowiedzi,

pozdrawiam,

Paweł

kuba7jp - Sro 17 Sie, 2011

Napewno nie rozglądaj się za keyboardami, patrz na same synthy..Napisz jaką muzę gracie?
Tamtomasz - Sro 17 Sie, 2011

Dokładnie. Jeśli nie potrzebujesz stylów, rozglądaj się za syntezatorami. Słyszałem/miałem okazję ograć Juno Gi i muszę powiedzieć że naprawdę fajnie brzmi. :) Sam żałuję, że nie dołożyłem trochę kasy (kupiłem GW-8, chociaż dobrze, że jak na keyboard to i tak ma niezłą modyfikacje dźwięków).
Juno - Gi : dużo efektów, modyfikacji... Z resztą - pooglądaj sobie różne prezentacje na yt : http://youtu.be/_dlx39zJvo4

elwis1990 - Czw 18 Sie, 2011

Ja polecam pobawić się w coś przyszłościowego, kupić klawiaturkę sterującą i laptopa/moduł brzmieniowy. Klawiaturę 7-oktawową na pewno podzielisz jak będziesz chciał z dużym zapasem przestrzeni i na brzmienia narzekać nie będziesz. Zależy jeszcze jakie masz fundusze. No i co chcesz grać.
kaspa1988 - Pią 19 Sie, 2011

dziękuje za odpowiedzi;)

no cóż, ładnie rzecz ujmując to gramy muzykę komercyjną czyli oprawa muzyczna wszelkiego rodzaju imprez.
Potrzebuje sprzętu intuicyjnego, gdzie nie będę musiał wiele modyfikować, budżet który chcę przeznaczyć to wstępnie 2500-3000 jednak jeżeli jest coś powalającego a niewiele droższe to taką propozycję również wezmę pod uwagę;) myślałem też o czymś z ważoną klawiaturą, bo szczerz powiedziawszy nie wygodnie gra mi się na zwykłej dynamicznej klawiaturze kiedy na co dzień gram na fortepianie

co do klawiatury sterującej, wydatek w sumie nie duży, możliwości wiele ale i zabawy sporo.

Juno G, a Juno Gi spore są różnice? (poza ceną bo używkę G kupie za 1900zl;)

[ Dodano: Pią 19 Sie, 2011 ]
a powiedzcie mi proszę czy Tyros 1 jest ciekawym sprzętem? jak wypada na tle korga tr76 czy rolanda Juno Di/Juno Gi?

z góry wielkie dzięki za zaangażowanie

elwis1990 - Pią 19 Sie, 2011

Oj tam kombinowania, kupujesz za 1900 zł moduł:
http://allegro.pl/yamaha-...1704333027.html
Klawiaturę 88 klawiszy za 1600 pełnoważoną:
http://www.overdrive.pl/2...a-midi-usb.html
I masz kombo nie do pobicia:)

Aczkolwiek możesz się pobawić w cały syntezator, ale tak ciekawie na tym nie wyjdziesz;)

Imorein - Pon 22 Sie, 2011

a ja polecam Rolandy GW 7 w bardzo atrakcyjnej cenie :) )
Organy GW-7 w bardzo atrakcyjnej cenie!!! Bogaty zestaw brzmień (900) oraz możliwość ich dowolnej modyfikacji pozwala uzyskać wiele zaskakujących efektów dźwiękowych w połączeniu z niezłą polifonią.
Idealne na wesela, imprezy okolicznościowe czy też do własnego użytku. 100% satysfakcji!
Polecam serdecznie!
Cena do uzgodnienia.
Kontakt: 663 066 373/ mail: aleksandra.mamelka@gmail.com

nasilek2 - Pon 22 Sie, 2011

ktoś tu chyba robi reklamę... ;]

w gw7 się nie pchaj, już lepiej byłoby kupić klawiature sterująca